Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lopják el a biciklitárol...

Miért lopják el a biciklitárolókból a biciklik alkatrészeit?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, bejárós vagyok, de mivel nem jár úgy busz, hogy elérjem a vonatot, muszáj biciklivel járnom a vasútállomásra (kb. 4 km). A vasútállomás egy eléggé erdős helyen van, a biciklitároló nem a hagyományos, hanem úgy néz ki hogy egy "rácsos ketrecbe" kell betenni a biciklit, ezen bellül vannak a biciklitartók. Van rajta ajtó, de nem lehet bezárni, a biciklitároló mellett rögtön egy főút van.

November végén vettem észre először, mikor a sötétben mentem haza, hogy egy biciklinek ami a vázánál volt odaláncolva hiányzott az első és hátsó kereke.

December elején mikor szintén sötétben jöttem haza, ugyan úgy egy biciklinek hiányzott az egyik kereke. Ez után jött a vizsgaidőszak, ezért ha mentem vizsgázni világosban jöttem még haza, a biciklik kereke megvolt. Ma 2 vizsgám is volt egy nap, ezért már sötét volt mikor leszálltam a vonatról, mentem a biciklimért és megint az én biciklimmel szemben lévőnek hiányzott a hátsó kereke.

Nagyon félek, hogy mi van ha az enyémnek is ellopják a kerekeit, esetleg más alkatrészeit. Nem értem mért jó az valakinek, hogy azt amit más megvett drágán ő ellopja, tönkreteszi. Nem tudom, mit csinálnék, ha egyszer kerék nélkül találnám a biciklimet, egyáltalán nincs kedvem hazagyalogolni 4 kilométert miközben magam mellett vonszolom a biciklivázat.

Mindig a hátsó kerekét láncolom oda, de így az elsőt simán elvihetik, arra is gondoltam, hogy veszek még egy bicikliláncot és az első kerekét is odaláncolom, na de ha valaki nagyon el akarja vinni, simán elvágja a láncot.

Miért ilyenek az emberek? Mi lenne a jó megoldás, hogy ne kelljen rettegve hazajönnöm, hogy megvannak- e még a kerekei a biciklimnek?


2012. jan. 16. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
én egyszer láttam egy kertiéhez láncolt bicajkormányt. tartozhatott hozzá egy kerékpár valamikor. (gondolom) ha drága a bicó , mert ugye van egy milla fölött is. akkor elképzelhető hogy alkatrésznek ha értenek hozzá , egyéb esetben meg megy a méhbe.
2012. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Enyém nem túl drága, 30 ezer forint körül volt, még kb. 5 éve, de nekem ez tökéletes. Szeretem a biciklit és nem akarnám hogy ellopják bármelyik alkatrészét.

Úgy vettem észre, hogy itt az állomáson a biciklitárolóban az összes bicikli "átlagos", szóval nem milliós értékűek, és az az érdekes, hogy amiket eddig láttam kerék nélkül azok is "átlagosak" voltak.

2012. jan. 16. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:
30 000? Az már MTB nem? Én ilyen helyre csak a régi Csepellel járok, az MTB-t nem hagyom sohasem hosszabb időre őrizetlenül. Pedig már az MTB is lassan 20 éves lesz...
2012. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz be egy rövidebb de masszív lakatot, azzal lakatold le a hátsó villát és a hátsó kereket, meg egy hosszú lakatot(ami spirálisan feltekeredik)aztán azt meg fűzd át az első keréken és a vázon.

Ha a tárolóban van más, könnyebben lopható bicaj akkor úgyse a tiéddel fognak szarakodni.

Ismerősöm csinálja azt 60k-s bicajjal hogy átfűzi al lakatot az ülésen, a kerekeken meg a vázon és persze odalakatolja az egészet valamihez. Ott sokmindent nem tudnak csinálni vele.

(Én is eléggé féltem a 140k-s bicajomat 2 percre is otthagyni bárhol, hiába lelakatolom. Nekem ha az első kereket is kilopnák 10 felett lenne bőven egy új :S És minden gyors záras a bicajon...)

2012. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 asztalos69 ***** válasza:

Az is lehet, ha cifrázod, akkor az már kész kihívás lesz. :/

Az tény, hogy az aluminiumot viszik róla főként. Úgy tűnik, van egy idióta a környéken, aki még nem jött rá, hogy egy csípőfogót könnyebb lenne vinni, mint egy villáskulcsot.

Aztán akkor nem egy kerékkel menne, hanem a bicajjal.

Érdemes lenne szerintem ezt másokkal is megbeszélni ott, és utána nézni a körülményeknek, mert az elég érdekes, ha valaki gyűjti a bicaj kerekeket.

Pl. a méhben érdeklődni, hogy szoktak-e bevinni bicó kereket...

Normális esetben az lenne a módi, hogy hol egy kerék, hol egy váz, hol egy kormány, vagy ülés tűnik el, mert akkor az abból összeállított bicajt a kutya sem ismeri fel, de ez inkább valami gyűjtő.

Nem lenne hülyeség egy összefogással az állomás vezetőjével beszélni, és vagy bekamerázni, vagy beriasztózni a tárolót.


Amúgy meg ha ez egy rácsos dolog, és zárt terű, akkor kéne zárni magát a tárolót is, és lehet, hogy rá lehetne bízni a bakterra a kulcsát. Hacsak nem Ő a gyűjtő!


Rokonoméknál ezt úgy oldották meg, hogy a közeli családiház tulajával beszélt a polgármester, és mindenki szépen bevitte hozzá az udvarra a bicajt.


Persze ha az állomás mérete is ad lehetőséget akkor ott is lehetne kialakítani egy biztonságosabb helyet neki.


Ha pedig csak a tároló van, semmi más egyéb, akkor nehéz ügy. Össze kell fogni, akár a zsarukkal, és el kell csípni a sötétlelkűt.

2012. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 asztalos69 ***** válasza:

Leesett mégegy egyszerű verzió a saját védelmedben.

Lehet kapni bicajhoz speciális biztonsági csavart.

Speciális kulccsal lehet csak csavarni.

illetve készíthetsz is egy kis védelmet.


Mikor rajta a csavar, akkor meg lehet fúrni a tengely és a csavar közötti részt, és ha abba teszel egy csapot, akkor nem lehet letekerni a csavart. Úgy kell fúrj, hogy te ki tudd ütni a másik oldalról, vagy ki tudd valahogy húzni, ha szerelni szerelnéd...

2012. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Sajnos ez az állomás a falu és a város között van, szóval erdős rész veszi körül. Az állomás se valami nagy, van egy kis házikó ahol elvileg hétköznap reggel 8-tól este 6-ig van jegykiadás, de eddig ha akartam venni jegyet mindig be volt zárva, így akik itt laknak vagy itt szállnak fel mindig a vonaton veszik meg a jegyüket.

Mikor legutóbb voltam vizsgán és jöttem haza miközben tekertem sokszor úgy éreztem, hogy a semmit tekerem, aztán az út felénél le is szálltam, mert nem lehetett egyszerűen tekerni. Másnak apum megnézte, hogy mi a baja és mondta, hogy eltűntek valamilyen golyók a keréktől..ehhez én nem értek, azt mondta, hogy ez magától is kijöhet. Láttam már, hogy a rendőrség egy nap 1-szer, 2-szer elmegy a biciklitárolónál, amikor odaérnek lassítanak, gondolom valaki beszólhatott, hogy eltűntek a biciklijének az alkatrészei. Állítólag a rendőrség ezzel nem igazán foglalkozik, az is a baj, hogy a rendőrök még világosban jönnek, nem pedig sötétben, és gondolom ezek az emberek inkább sötétben lopnak.

Most úgy vettem fel az egyetemen az órákat, hogy még világosban hazaérjek télen is, így remélem kisebb lesz az esélye annak,hogy ellopják a kerekeket. Veszek majd még egy láncot az első kerékre is, hogy nagyobb legyen a biztonság.

Ezen a biciklitárolón van ajtó, ki is van rajta alakítva hely, ahol le lehetne lakatolni, de ezzel nem törődik sajnos senki..van neki teteje is, tehát fel lehetne szerelni kamerával de nem hiszem, hogy bárki is foglalkozna vele. Az a baj, hogy csak egy embert ismerek aki biciklivel jár, ő a volt osztályfőnököm, talán vele meg tudnánk beszélni, hogy közösen lelakatoljuk az ajtót, de akkor meg a többi használó lenne felháborodva, hogy nem tudják berakni a biciklijüket ha mennek valahová.

2012. jan. 31. 18:12
 8/9 anonim válasza:

"Nem értem mért jó az valakinek, hogy azt amit más megvett drágán ő ellopja, tönkreteszi."

"Miért ilyenek az emberek?"


Ezen két kérdésed súlyos naivitásról árulkodik. (Nem sértegetni akarlak) Nővérem is így gondolkodott még az után is hogy az egyik biciklijéről a fékeket szerelték le a lépcsőház nyolcadik emeletén. Aztán még mindíg kinn merte hagyni az utcán egy fához lakatolva egész éjszakára. Persze hogy ellopták. Nekem egyszer a hátizsákomat nyúlta le három kis taknyos s*ggdugasz mondhatni az orrom elöl, hogy aztán 50 méterrel odébb ráfújjanak egy egész flakon dezodort és felgyújtsák.


Sajnos ilyen a világ. Mondhatnám hogy "ami nincs odaheggesztve" de a helyzet az hogy mostanra az sem akadály. Vagy magadnál tartod, vagy elviszik. (előbb utóbb mindenképp)

2012. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ne aggódj. Ez teljesen EU konform jelenség. El kell fogadni a különféle népcsoportok szokásait és integrálni kell a többségi társadalomba.

Nem foglalkozhat a társadalom egy biciklis apró problémájával, amikor egy hatalmas eszmerendszer látszik kialakulóban! Ezt te is beláthatod.

Ezt a világot csak egy olyan ember tudja veled pontosan megértetni, aki biztosan magyarázza a Tudományos Szocializmus minden rejtett értékét.

2012. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!