Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül ha...

Lakott területen belül ha 70es tábla van kitéve az útra, akkor a kereszteződéseken tényleg csak 50nel szabad áthaladni?

Figyelt kérdés
Pesten pl. a Hungária krt. ilyen. Megyek rajta egyenesen. A KRESZ szerint a kereszteződés feloldja a sebességkorlátozást. Mivel a kereszteződés utána újra 70es tábla van, utána megint mehetsz 70nel. Mi a véleményetek? KRESZ oktatóm mondta egyébként, hogy így lenne szabályos, de kételkedem, hogy lefelé is old a kereszteződés..

2012. jan. 15. 17:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

a kereszteződés valóban feloldja a korlátozó táblát, még akkor is, ha az éppen felfelé enged eltérni az egyébként megengedett sebességtől.


Ám, mivel a kereszteződés után is ki van rakva ugyanaz a tábla, így az adott útszakaszra folytonosnak kell tekinteni a hatályát.


Tehát a kereszteződésen áthaladva is mehetsz nyugodtan 70-el.

2012. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Csak ott a probléma, hogy a kereszteződésnek van kezdete és vége. A szabály úgy szól, hogy a sebességkorlátozást a következő kereszteződés feloldja, de azt nem pontosítja, hogy a kereszteződés melyik részére (kezdetére-végére) értendő. Az oktatód ezért egy kicsit túlokoskodja a szabályértelmezést, mivel egy ilyen forgalmi helyzet életszerűtlen lenne. Tehát ebben az esetben természetesen még a szabály szerint sem kell 50 km/h-ra lassítani.(Közlekedéspedagógus)
2012. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként azt is mondta, hogy sokat fotóznak ott a kereszteződésben emiatt, de ezek szerint össze-vissza beszélt.. Ha belegondolok, akkor egy 30as táblánál meg 50re lehetne elméletileg gyorsítani azalatt a pár méter alatt, amíg old a kereszteződés :)
2012. jan. 15. 20:10
 4/18 anonim ***** válasza:
na és mi van azokkal a részekkel, ahol csak a kereszteződés után 10-20m-re van kitéve megint a 70-es tábla? Elvileg ott is 50-el kéne menned. De továbbmegyek: vannak olyan helyek, ahol KRESZ-ileg kereszteződés van (gyakorlatilag nem az), de nincs kint a 70-es tábla... Ilyenkor mi van? Szinte soha senki nem lassít le 50-re, pedig elvben le kellene... Szerintem azért a rendőrök sem eszik annyira forrón a kását, nyílván nem mm-re pontosan fogják nézni melyik méteren mennyivel mentél... Ettől függetlenül én bizonyos részeken valóban le szoktam lassítani, de inkább csak a veszélyforrások miatt...
2012. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez a tézis kezd elterjedni! Egyszer már fel akartam tenni egy hasonló kérdést, mert az egyik kollégám is azt állította, hogy a kereszteződésben le kellene lassítani a fenti esetben.


Ez a lassítgatás úgy ahogy van baromság!


Sajnos addig terjesztik ezek az emberek a marhaságaikat, amíg majd kitalálnak valamit a zsaruk is, és aztán megnézhetjük magunkat!

:(

2012. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nekem a KRESZ elméleten mondta (egyik) oktatóm ezt, mellesleg nem volt szimpi már akkor se... ő találta ki azt is, hogy az elakadásjelző háromszöget nem szabad a kocsi bal szélső vonalába rakni (jelezve az akadály szélességét), hanem az út szélére/padkára kell...


ha viszont a tábla 20m-re van a kereszt után, akkor elvileg lassítani kéne 50-re, nem?

2012. jan. 15. 20:46
 7/18 anonim ***** válasza:
Olvassatok kreszt, rátok fér
2012. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez amúgy egy jó nagy baromság és elmehet a faszba az aki kitalálta. Én még nem láttam senkit se lassítani a Hungárián, vagy a Kerepesin, ahol 50-es táblát látsz, ha a Pillangó utcai metro megálló felől jössz. Senki se lassít ott. Baromság is lenne. Egyedül az M3-as autópálya Budapest-Hungária körúti végénél van olyan baromság, hogy a sávok szétválása előtt ott van egy 50-es tábla h onnan már csak 50-nel menjünk a hungáriára az árpád híd felé, vagy a Stadionok felé. Vagy a Hermina útra. De ott viszont valóban büntetnek is. Egy barátom kapott levelet h lefotózták, mert nem lassított le 50-re, hanem csak 70-re. 30 ezrébe került.. Szóval igenis eszik olyan forrón a kását ezek a rohadtak.
2012. jan. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: nem eléggé. Sokkal több és sokkal magasabb büntetést kellene kiosztani. Az autósok harmadától meg simán végleg el kellene venni a jogsit. De mivel nem ezt kérdezte a kérdező, nem forszíroznám itt ezt a kérdést.
2012. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kik okoskodtak itt a kérdés kapcsán? Nem szoktak lepontozni KRESZ témában, miután több mint 15 éve oktatok KRESZ-t, gyakorlati vezetést, végzettségem közlekedés-pedagógus. Aki azt hiszi, hogy ehhez jobban ért, az ne a piros kezet nyomkodja a habokra, hanem álljon elő a cáfolatával, ha elég szaktudással rendelkezik. Várom a lepontozó szakembereket! (2. vagyok...)
2012. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!