Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége az...

Kinek van elsőbbsége az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

A gyalogátkelőn átballagó gyalogosnak, akinek a lámpa pirosat mutat, vagy a főúton közlekedő autósnak akinek a lámpa zöldet mutat?

Bugyuta kérdésnek tűnik, de mivan ha elütök egy gyalogost aki átszalad a piroson? Kinek fognak hinni? Ahol lakom gyakori eset, hogy a fiatal iskolások átfutkosnak a zebrán a piros jelzés ellenére...


2011. dec. 22. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Az autósnak.


De ha elütöd akkor nagyon kétséges a helyzet, mivel a zebrát akkor is fokozott óvatossággal kell megközelíteni, ha zölded van... Bár valószínűleg ejtenék a vádat ha pirosba szaladna át a gyalogos.

2011. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, pláne utólag nehéz lenne bizonyítani a lámpa színét. Szó szó ellen. Pont ezért kérdeztem, mert a zebrát olyan sebességgel kell megközelíteni, hogy bármikor meg tudjak állni. Szóval ez nekem ellentmond :D
2011. dec. 22. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Elvileg neked lenne elsőbbséged, de azért ennyire nem egyszerű a helyzet:


"

A gyalogosforgalom irányítására szolgáló fényjelző készülékek


(2) Az (1) bekezdésben említett fényjelző készülék fényjelzéseinek a jelentése:


a) a folyamatos zöld fény szabad utat jelez: a gyalogos az úttesten áthaladhat;


b) a villogó zöld fény az áthaladásra engedélyezett időtartam végét jelzi: a gyalogos az úttestre nem léphet, az úttesten levő gyalogos pedig köteles az áthaladást mielőbb befejezni;


c) a piros fény az áthaladás tilalmát jelzi: a gyalogos az úttestre nem léphet.


"


Hogyan bizonyítod be, hogy nem még zöldön lépett le, és kezdte meg az áthaladást, de közben piros lett?

Illetőleg ügye van egy olyan is, hogy mindent meg kell tenni a baleset megelőzése érdekében.

Nem tudom ilyenkor mit ítélnek, mert nem tudom mit tudsz és hogyan bizonyítani...

2011. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezért (is) kell kamera a kocsiba, utólag hiába tagadja le a gyalogos ,hogy piroson szaladgált át észnélkűl , ott lesz a bizonyíték hogy neked volt zöld a lámpa. Sajnos ilyen világot élünk ,ha felelősséget kell elismerni akkor mindenki hazudik .
2011. dec. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az oktatóm úgy tanított h ha nekem telezöld van és gyalogosnak is szabad az átkelés akkor is át kell engedni ha még az úttest másik oldalán van.
2011. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ez hogy mindkettőnek egyszerre zöld van ,csak kanyarodáskor fordul elő.
2011. dec. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dizus ***** válasza:
Szerintem ha nekem zöld a lámpa,akkor nem kell olyan sebességgel megközelíteni a zebrát hogy bármikor megtudjak állni a zebra előtt!Gondoljátok el hogy nagyon sok zenra keresztez olyan utat ahol 70-es tábla van,ott 70-nel átsuhansz a zebrán!
2011. dec. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!