Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van ebben a helyzetben...

Kinek van ebben a helyzetben elsőbbsége? [RAJZ! ]

Figyelt kérdés
Tegnap motoroztam(nincs jogsim),és ez az eset történt meg velem: [link] (bocs a béna rajzért :D) nem tudtam,hogy elengedjem-e az autóst,kinek volt itt elsőbbsége?Végül elengedtem!
2009. júl. 30. 12:34
1 2
 1/12 anonim válasza:
24%
Elvileg te főúton voltál, így neked! Jobb lenne, ha jogsi nélkül nem motoroznál, vagy legalább tanuld meg a kreszt! A te érdekedben mondom ezt, mert a motorosokat amúgy sem csípik az autósok!
2009. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt elsőbbséged, de vigyázz magadra.
2009. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a rajz tök jó.:)
2009. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyikőtöknek sem volt táblája, akkor neked volt elsőbbséged:

Ha az autós egy neki jobbra kanyarodó főútról tér le balra, akkor keresztezi a te főútvonalon történő haladásodat, elsőbbséget kell adnia.

Ha egyikőtöknek sem volt tábla, tehát egyenrangú utak kereszteződése, akkor a jobbkéz-szabály miatt te mész előre.

Ha neked volt táblád és ő egy neki balra, vagyis a haladásának megfelelően kanyarodó főútvonalon halad, akkor neki volt elsőbbsége.


Összességében viszont: neki volt elsőbbsége, mert megadtad neki :) (Elsőbbsége annak van, akinek megadják!) :D

2009. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ahogy elöttem írták. Ha senkinek nem volt táblája és egyenrangú út volt akkor neked. Ha te voltál föütvonalon akkor is neked. Csak akkor volt neki ha az az út föútvonal volt és kanyarodott, vagy neked táblád volt.
2009. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

most nem értem, h miért kell ugyanazt leirni még1 szer, utolsó, ha azt mondod,h az előtted lévő jó választ adott, akkor a kérdező kapott választ a kérdésére nem kell leirni még1 szer:S mindenhol ezt látom,h megismételik egymást, mire jó f.sz se tuggya mind1, csak idegesít

kérdező: menj vizsgázz le megéri saját épséged miatt

2009. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te meg menj, és gyakorold még a helyesírást kedves utolsó hozzászóló...


és már csak azért is, jobb kéz szabály volt érvényben ebben az esetben, így neked volt elsőbbséged

2009. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
volt táblája? neked volt?
2009. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13:55-es: annak sincs sok értelme, hogy mondatokon keresztül ecseteld, hogy más hozzászólásoknak nincs értelme. Ha nem tetszik a gyakorikerdesek.hu elhúzhatsz anyádba. Nem kötelező itt lenni.
2009. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
neked volt elsőbbséged. De ne vezess jogsi nélkül :-)
2009. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!