Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a szembejövők nem akarnak...

Ha a szembejövők nem akarnak kiengedni, akkor kitolhatom a szembe jövő sávba szépen lassan az autót?

Figyelt kérdés

Amikor balra kanyarodnék be, mondjuk főútoin, és a szembe jövőnek van elsőbbsége.

Van amikor nagyon sok autós jön, és senki nem lassít, vagy nem akar elengedni, és mögöttem is már nagy a sor.

Én meg nem vagyok olyan jó, meg ügyes vezető, hogy gyorsan nagy gázzal bevágjak, mielőtt oda ér a szembe jövő.

Tuti akkor fulladnék le.

Azt mondta erre ismerősöm, szépen óvatosan toljam az autó elejét ki a másik sávba, és majd tuti lesz aki nem mer elmenni mellettem, és elenged, vagy lassít.

Ez mennyire jó ötlet? Tényleg elfog valaki engedni?

Ha valaki belém repeszt, akkor nagy gáz lesz?


2011. szept. 7. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki beléd repeszt, az fájni fog és te leszel a hibás.

Ha annyira nem tudsz még vezetni, hogy a lefulladástól kell félned, akkor nem kéne ilyet játszani. Várd ki a sorod, nekik van elsőbbségük, persze beengedhetnek, ha akarnak.

Ha a kuplunggal nem vagy jóba, akkor az a lassan kitolom az orrát művelettel is lehet baj, mi van ha megugrik az autó, mert jobban felengeded a kuplungot?? Akkor pont telibe vered a szembejövőt.

2011. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét!


Amúgy meg fognak állni. Rohadt nagy káromkodások közepette. És én sem engednélek ki ott, ahol nekem van elsőbbségem, max ha mi is csak lépésben tudnánk haladni.

2011. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Toborc ***** válasza:
100%
főuton ahol esetleg 90 km/h val lehet menni ott nem feltétlenül fognak megállni neked főleg hogy nicsn elsőbbséged...
2011. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két választásod van:

1: tolod az orrod

2: nem tolod az orrod :)


1. esetben várva semmi esélyed sincs hogy kingedjenek

2. esetben talán


A helyzet a következő: az elsőbbség fogalma nagyjából úgy szól, hogy az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti az elsőbbséggel rendelkezőt haladási irányának és ütemének hirtelen megváltoztatására. Azért van ilyen nyakatekerten megfogalmazva, mert pontosan ez ad lehetőséget arra, hogy toljad az orrod. De nem hirtelen, ténleg csak centinként! Ha az orrod már kint van fél méterre és beléd rongyolnak, akkor azért el lehet vitázni hogy ki a hibás, ugyanis az egy dolog hogy ha a főúton haladónak elsőbbsége van, de azért az nem jelenti azt hogy árkon bokron áthajthat, főleg ha már régóta ott állsz mondjuk félig betolt orral, akkor látnia kellett. Nem beszélve arról hogy mi van ha esetleg a főúton van egy lerohadt autó.. tehát azért az nem teljesen igaz hogy aki főúton van, az mehet "vakon".


Szóval a fontos feltétel itt, hogy centinként. Nyílván ha "beesel" a kereszteződésbe és neked jönnek, ott nincs sok vita, egyértelműen te vagy a hunyó.


Ha kezdő vagy, a következőt tudom javasolni (az autó megugrása ellen):

- egyik láb kuplungon, nagyon finoman engeded fel, és ha érzed hgoy mozdulna az autó, már azonnal nyomod is ki a kuplungot

- a másik láb a féken, amint érzed hogy megmozdult az autó, már nyomod is a padló féket


Így ha esetleg túl magasra engednéd a kuplungot (ne engedd) akkor is lehet hog kicsit megugrik az autó, de hogy nem fogsz becsúszni totálisan a kereszteződésbe, az biztos. Megugrik mondjuk 30 centit (jó az is elég), de ez még talán nem annyira gáz....


Én azt mondom hogy sajnos kell tolni az orrod, egyébkétn sosem fognak elengedni. Ha már valamennyire be van tolva az orrod, akkor már van esélyed hogy valaki átenged...

2011. szept. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Várd ki a sorod"


Ja, tudnék mutatni nem is egy olyan kereszteződést, hogy orrtolás nélkül hétfő reggeltől kb péntek estig ott állhatnál hogy megvárd amíg nem jönnek a kocsik...

2011. szept. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a z óvatos centizéssel vigyáz ha baj van te leszel a hibás,vitatkozhatsz akivel akarsz, várd ki a sorod, ha balra akarsz fordulni, ott már talán megoldható ez az óvatos be araszolás keresztbe állsz a jobb oldali sávban,és megfogod a sort akkor már talán be engednek,de ha nem és megérkezik a rend őre akkor biztos ki virítja neked a sárga csekket!
2011. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2X kellett elolvasnoma kérdésed, mire megértettem mit akarsz kérdezni. Ezt egyébként én is megcsináltam Pesten: Egyirányú utcából szerettem volna balra fordulni, de jobbról olyan sokan jöttek és senki nem akart kiengedni, hogy már vagy 5 kocsi állt mögöttem. Nem akartam, h bénának nézzenek, és anyukámat szidják, úgyhogy úgy döntöttem, (mivel balról nem jött senki, csak jobbról egyfolytában) hogy kifordulok a szembejövő sávra, aztán majd szépen jobbra indexel besorolok a menetirány szerinti jobb oldalra, oda ahova eredetileg kellett volna fordulnom, ha lettek volna olyan kedvesek beengedni! És működött, amint kifordultam, azonnal beengedtek! - Szóval a válasz: Próbáld meg, de csak akkor ha (mint az én esetemben balra fordulásnál) balról nem jön senki!
2011. szept. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem semmi...Olvasom a hozzászólásokat,és ilyen mondatok,hogy ha nekem van elsőbbségem,én sem engednélek ki...Gyönyörű,és csak gratulálni tudok...Kíváncsi lennék,fordított helyzetben,amikor nem neked van elsőbbséged,és mégis elenged a másik,te ott állsz továbbra is?Mert a jó magyar nehogy már kedvezzen egy kicsit a másiknak...Mégegyszer mondom,csak gratulálni tudok!!Látszik,hogy nem hallottál még a cipzár elvről...
2011. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!