Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha padka mellől kiállva belém...

Ha padka mellől kiállva belém jönnek az csak az én hibám?

Figyelt kérdés

Egy hosszú kis utcában lakom.

A padka mellé álltam ugye jobb oldalt. Itt pont, hogy elférnek az autók, buszok a parkoló autók mellet. Belenézek a tűkőrbe, nem jön senki, háa tolatok, mert rám álltak előlről, index, tűkőr egyes, és lassan de nagyon engedem a kocsit kimenni balra, mert közel rám álltak. Erre mögöttem megállnak hírtele,és rám duálnak vagy 5 mp-ig.

De, nem értettem hogy ekrűlt mögém, amikor 2mp-je, de tényleg annyi ideje nem volt senki az utakon mögöttem.

Olyan gyorsan jöhetett, hogy ilyen hamar mögém ért?

És most csak én voltam hibás? Ha belém jön, akkor én hibám, mert nem adtam elsőbbséget?


2011. jún. 15. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni..."


Forrás:

[link]


Nem érteni kell, hogyan került oda, hanem folyamatosan figyelni.

Majd ha gyakorlatot szerzel nem lesz ekkora probléma, addig meg figyelj jobban.

2011. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan kell figyelni mert bármikor mögötted lehetnek, ha normálisak akkor kiengednek pedig nem kötelességük, ne csodálkozz hogy rád dudáltak.
2011. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a te hibád.

Ha nem vezetsz biztosan, akkor olyan helyen kell megállni, ahonnan biztonságosan el tudsz indulni.

2011. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg ott tolingásztál előre hátra, lehet hogy neked csak 2mp-nek tűnt, mert éppen el voltál foglalva, de eltelhetett akár 4-5-6 mp is.


50el menve nagyjából 10m/sec, azaz amikor belenéztél a tükörbe akkor még nem láthattad a 4 sec múlva, addig 50m-re levő kocsit.


ILyen szitut egyébként már én is szívtam meg.


Amiket tenni tudsz:

Rögtön amikor elkezdesz mozogni a kocsival, ki az index balra, hogy lássák majd indulni fogsz, és esetlek "kimozog" az orrod.


Amikor hátra mész, akkor nem is annyira fontos, de amikor elindulsz előre, akkor nem úgy csinálod, hogy gurulsz hátra, fék, 1.es, és rögtön előre, hanem 1-esbe váltás után kivársz 2-3 mp-et, közben tükör, holttér és úgy indulsz ki balra. És ezt sajna minden egyes előre guruláskor meg kell tenni, mert lehet hogy még 4-5 előre - hátra kört eljátszanod ahhoz hogy kiférj, de a kocsi orra addig is minden esetben kaszál kifele, akár 10-20 centit is. Aki esetleg halad az úton és nem számít rád, azt meglepetésként érheti. Ezért is jó kitenni az indexet (amikor tolatgatsz, úgyis magától visszaáll, ilyenkor megint kitenni), mert legalább látják a haladók, hogy "valami akció van"...

2011. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig az egyenesen haladó járműnek van elsőbbsége. Ha te irányt változtatsz, akkor azt úgy tedd, hogy mást lassításra ne kényszeríts. Hol kalandoztál KRESZ órákon?
2011. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!