Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megjött az eszük vagy csak...

Megjött az eszük vagy csak közeleg a választás? Hallottátok, hogy netántán mégiscsak alktományellenes az objektív felelőség?

Figyelt kérdés

Tegnap hallottam, hog ybeterjeszti Szabó Máté mert alkotmányjogilag igen aggályosnak találja, csak ez is baromi jó, már megszívta X ember, és akkor elkezdenek gondolkodni rajta, hogy most ez hogy is van.

Végül is őszintén ... értem én, hogy sok a baleset és egyebek, na de olyanért büntetni valakit amit nem követett el, ez mégiscsak sok ...

Mikor ezt bevezették, hallottam arra is poént, hogy be kéne ezt a büntetőügyekben is vezetni, és ha nem találják meg 3 hónap alatt azt aki betört a lakásodba, akkor téged csuknak le, hiszen a te lakásod, miért nem vigyáztál rá jobban ? :-))) Nem??


Mi a véleményetek? Eltörlik?


2009. márc. 7. 14:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az mégiscsak nagyobb sötétség, hogy vannak olyanok, akik kibúvóként bármit megkeresnek, hogy NE kelljen a törvények szerint élniük, száguldozhassanak az úton, akár veszélybe sodorva ezzel másokat, és ráadásul még a felelősséget se vállalják tetteikért. Lehet, hogy mindenkinek joga ilyen módon (is) bűnözni, sajnálom, nekem ehhez nem elég vastag a bőr a képemen. Ezekszerint bárkit agyonverhetek, és nem kell vállalnom a felelősséget. Vagy épp bárki betörhet hozzád, még egy biztonsági kamera is felveheti, de azt nem használhatod fel ellene, mert az illető nem tesz vallomást. Téged gondolom marhára nem érdekel, hogy rajtad kívül pármillió autó van még az úton, akik be tudnak tartani néhány nagyon egyszerű szabályt. Nem mondom, én sem vagyok szent, én is mentem már gyorsan és fogok is. De ha ezért elkapnak, vállalom a felelősséget. Nem tudom, hogy ez miért lenne sötétség. Ha szerinted ez sötétség...

Ha nem az objektív felelősség működik, akkor majd újra szépen ott fog állni a rendőr a traffipax után, és ott meg fog állítani. Neki mit mondasz? Hogy 200m-rel korábban még egy olyan családtagod vezette az autót, akire nem vagy köteles vallomást tenni? Szerinted akkor nem fog megbüntetni?

A másik, a rendszámlevételes dolog... Az autódat lefényképezik, hogy gyorsan ment vele valaki. A kép egy bizonyíték. Tulajdonképpen az autó is egy bizonyíték. Miért ne foglalhatnák le, vagy vehetnék le a rendszámot? A gyilkostól is elveszik a fegyvert, ha megölt vele valakit. Az autó ilyen esetben egy szabálysértésnél felhasznált eszköz. Természetesen a büntetés kifizetése után visszakapod. Ja, hogy egy többmilliós autóra kéne kifizetni mondjuk 30000-es bírságot? Bebuktad, gyorsan mentél vagy sem? Milyen "JOGÁLLAM" az, ahol egy elkövetett szabálysértésért, bűncselekményért nem büntetnek meg senkit? Milyen az az alkotmány, ami védi a bűnösöket??? Miért kéne nekünk ebben is a nyugatiak seggét nyalnunk? Arról nem is beszélve, hogy mondjuk a német közlekedési kultúrának még a seggét sem éri el a magyarok nyelve...

Szóval ha sötétségnek tartod azt, hogy nem szeretem ha 1.5-2x akkora sebességgel húznak el mellettem az úton, vágnak be elém, előznek meg záróvonalon, akkor csak sajnálni tudlak.

2009. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Jó hát látom te ajogot hallomásból se ismered, figyelj, nem azt kérdeztem, hogy erkölcsileg kinek mi a véleménye, hanem hogy jogilag egyszerűen alkotmányellenes a jelenség egy demokráciában, de még áldemokráciában is.


Úgyhogy nem lehet veled értelmesen vitázni, te összekevered a jogot a szubjektív erkölcsi értelmezésekkel.

2009. márc. 18. 09:36
 13/14 A kérdező kommentje:
megnyugtatlak, nem lehet se az autót lefoglalni se rendszámot levenni emiatt, hiszen az állampolgárt a jogaival való élésének következtében nem érhetik hátrányok, de látszik nincs közöd a joghoz, annyira hülyeségeket beszélsz. Tudod a kamera és egyebek megint más kérdés, és való igaz, nem lehet bizonyítékként felhasználni!!! Elárulom neked a nagy titkot, hogy szigorúan csak a te magánterületedet kamerázhatod be, de ha jogilag elcseszed azzal, hogy ezt a belépésre alkalmas helyeken nem jelzed felirattal, akkor máris nem használható fel, hiszen aki bement, az nem tudott róla. ennyi. közterületen pedig még csak egy fotót se készíthetsz senkiről a beleegyezése nélkül, gondolom ez is újdonság számodra. a közterületi kamerák felvételeihez is csakis hatóság férhet hpzzá, és 72 órán belül törölni kell. erre külön jogszabály van. nemtom neked miért tetszik jobban egy jogot lábbal tipró országban élni mint egy jogállamban. az a nevetséges amit te irsz, ne is haragudj ... de hát pont ezért vagyunk megrekedve ilyen balkáni szinten sajnos, mert vannak páran akik így gondolkodnak mint te is, aztán jogszabályokat meg hírből se ismernek.
2009. márc. 18. 09:48
 14/14 anonim válasza:
Azt hiszem, Churchill mondta, hogy "a demokrácia nem jó, csak még nem találtak fel jobbat nála". Milyen igaz...
2009. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!