Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megjött az eszük vagy csak...

Megjött az eszük vagy csak közeleg a választás? Hallottátok, hogy netántán mégiscsak alktományellenes az objektív felelőség?

Figyelt kérdés

Tegnap hallottam, hog ybeterjeszti Szabó Máté mert alkotmányjogilag igen aggályosnak találja, csak ez is baromi jó, már megszívta X ember, és akkor elkezdenek gondolkodni rajta, hogy most ez hogy is van.

Végül is őszintén ... értem én, hogy sok a baleset és egyebek, na de olyanért büntetni valakit amit nem követett el, ez mégiscsak sok ...

Mikor ezt bevezették, hallottam arra is poént, hogy be kéne ezt a büntetőügyekben is vezetni, és ha nem találják meg 3 hónap alatt azt aki betört a lakásodba, akkor téged csuknak le, hiszen a te lakásod, miért nem vigyáztál rá jobban ? :-))) Nem??


Mi a véleményetek? Eltörlik?


2009. márc. 7. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Valaki gyorsan ment az adott autóval. Ez büntetendő, ebben remélem egyet értünk. A sofőr meg vagy megmondja ki volt, vagy ő volt. Ha ugye a régi duma szerint "egy olyan családtag, akire nem köteles a tulaj vallomást tenni", akkor a tulajt büntetik. Ebben ki és mit szív meg? A tulaj, aki jelenleg nem tud elbújni a törvény elől? A lakásos dologgal marhára nem azonos.
2009. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Kijavítanám magam. Nem a sofőr mondja meg ki volt, hanem a tulaj.
2009. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, végül is "csupán" alkotmányos alapjogodat sérti, de semmi gond, nem ez az egyetlen.


Hát ne haragudj, melyik normális jogállamban köteles az ember saját magára vagy hozzátartozójára terhelő vallomást tenni?? Itt ne moralizáljunk most, hanem szigorúan jogi kérdésről van szó. Nem lehet megbüntetni azt aki nem követett el senkit, ill. amit már mondtam ... Szted normális dolog ez? Legalábbis jogállamban? Na persze ha annak akarjuk magunkat tartani egyáltalán ... Én se örülök a baleseteknek, de statisztikákban éppen lehetett olvasni, hogy a baleseteknek csak kisebb része következik be gyorshajtás miatt.


Másrészt még ha igen is, jogállamban lábbal tiporjuk a jogokat? Hát tudja fene ...

(Ja és nem én pontozlak le ha netán ... én nem pontozok !!)

2009. márc. 7. 17:54
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

De mi sérti az alkotmányos jogodat? Az hogy fizess, ha gyorsan mentél a saját autóddal? Ha tudod ki ment gyorsan visszaírod azt, hogy XY ment gyorsan, és nem te fizetsz, hanem aki valóban elkövette a szabálysértést. Ha meg valaki miatt bevállalod, akkor saját magad sérted meg a "jogodat". Valaki gyorsan ment (vagy át a piroson, záróvonalon, stb). Azért valakit jogosan büntetnek meg! Az autó rendszáma ami biztos. Autó=tulajdonos, alapesetben. Ha nem, akkor mondja meg az autós, hogy kinek adta oda az autóját. Ennyi. Vagy netán alkotmányos jogod van szabálysértést elkövetni és a markodba röhögni, hogy milyen hülyék a rendőrök? Vagy mi? Nem kell szabálytalanul közlekedni, ennyire egyszerű. Szabálytalankodni lehetőséged van, nem jogod. Joga a hatóságnak van ezért megbüntetni. Neked meg elvágták a lehetőséget kibújni a felelősség alól, ami nagyon jól van így.

Persze mindent visszavonok, ha egy Audi, BMW vagy Mercedes boldog(?) tulajdonosa vagy.

2009. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, megint kimaradt. Hogy pontosítsak: ha nem követtél el semmit, akkor nem fognak megbüntetni. Tehát a jogaid továbbra is élnek. Ha elkövettél, akkor meg mint írtam jogos a bünti. Ha büntetnek, először jön a papír, hogy nyilatkozz, ki vezette az autódat adott helyen, adott időben. Ugyanis szabálytalanságot követtek el vele. Nem vagy köteles terhelő vallomást tenni senkire. A fénykép a gyorshajtásról, a video a piroson áthajtásról vagy záróvonalas előzésről bizonyíték az autó ellen. Három eset lehetséges:

1. Tényleg te vezetted az autót, megbüntetnek, természetesen jogosan, hiszen szabálytalan voltál.

2. Valamelyik családtagod vezette, akire nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Vagy legalábbis ezt állítod a hatóságnak. Megbüntetik az autódat, és ezáltal téged. Én jogosnak érzem ezt, ugyanis tudod ki tette, de elhallgatod a bizonyítékot. Igazi jogállamban nevezhetjük a hatóság félrevezetésének is. Maradjunk annyiban, hogy jogosan büntetnek a szabálysértésért.

3. Nem (közvetlen) családtag vezette az autót. Ráírod a papírra, hogy a Józsi volt, és őt büntetik. Jogosan, mert szabálytalanul közlekedett.

Kihagytam szándékosan azt, hogy a Józsi volt, de te azt állítod, hogy olyan családtag volt, aki... Ha később valahogy kiderül, hogy mégiscsak a Józsi volt, akkor téged tényleg a hatóság félrevezetése miatt (is) megbüntetnek - továbbra is teljesen jogosan.


Röviden: nem fognak azért megbüntetni, mert nem követtél el semmit. Vagy azért büntetnek, mert tényleg gyorsan mentél, vagy azért, mert elrejted a bizonyítékot (a saját terhelő vallomásodat a családtagodra) a hatóság elől. Ebben mi nem jogos?

2009. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, te nem hallottál még alapvető jogokról, hihetetlen ..


Hogy mi ebben a furcsa számomra?

Tudod azt, hogy ha pl. betörök valahova, akkor se vagyok köteles saját magamra nézve terhelő vallomást tenni.


Szóval te érezheted jogosnak, ettől még nem lesz az ... nagyon nem !!

(mi van a BMW, Mercedesssel ???)

2009. márc. 11. 18:49
 7/14 A kérdező kommentje:

"elrejted a bizonyítékot ..."

---na nem, majd oda adom nekik, sőt ezen az elven akkor a bírónak mondhatnám, hogy ne haragudjon már van még kettő rablásom is amit soha nem derítettek ki, bizonyíték sincs, de egye fene, én bevallom, és kérnék szépen még 10 évet mert ezt így érzem jogosnak ..

Hát tudja fene ....... valahogy nem értem én ezt, de hát látod, nem csak nekem bántja a jogérzékemet, ha egyszer valóban az állampolgári jogok ogy. b. elküldte az AB-nak.

2009. márc. 11. 19:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó, akkor közelítsd meg a másik irányból a dolgot: az autó a tiéd. Lefényképezték 230-cal. Az autódat megbüntetik x ezer forintra. Ha nem fizeted be, akkor mondjuk rendszám le, az autód ugyanis "bűnöző" mert "magától" gyorsan megy... Mit tennél? Nem vagy köteles sem azt mondani, hogy te voltál, sem azt, hogy a "közeli hozzátartozód". Azt mondhatod, hogy a Józsi, de ha nem ő volt, akkor lesz hozzád néhány keresetlen szava, és egyéb dolga.


Ha betörsz akkor sem vagy köteles beismerni, hogy te voltál, persze hogy nem. De a bizonyítékok ezt mutatják. Mint a fénykép gyorshajtás esetén.


De persze lehetne a te elméleted, ami szerint neked jogod gyorsan menni, piros lámpán átmenni, és egyéb közlekedési szabálysértést elkövetni (gyalogost elütni, másikat összetörni, veszélyeztetni, stb). Sőt, talán még kötelesség is???


De maradjunk szerintem annál, hogy büntetik az autót pl rendszámlevétellel. A büntetés kifizetése után visszakapja. Ennek persze eljárási díja lenne. Így végül a büntetés is magasabb lenne. Mindenki jól jár. Az államnak nagyobb a bevétele, neked meg nem sérül meg az érzékeny kis lelked, illetve annak jogai. Így jobb lenne?

2009. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na nem, nem. Nem megy arról le semmilyen rendszám.

Azért mert a jogaiddal élsz, természetesen semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem érhet. Mint ahogyan a büntetőeljárásában is élhetsz a jogoddal, hogy nem óhajtasz vallomást tenni, emiatt téged semmilyen hátrány nem érhet, akkor miért pont szabálysértésnél ne lenne ez így?


Hát nemtom ... mondom én, a te gondolkodásod szerint köteles lenne mindenki saját maga ellen vallani ... azért ez távol áll egy jogállamtól.


Na tehát fenntartom, a régi megoldás jogállamibb volt valahogy, de hát azért nem lep ez meg, mert ugye egyre inkább vesztjük el azt, hogy jogállam legyünk sajnos, én nem tudom mi lesz itt pár éven belül, de lehet, hogy nem is szeretném tudni.


(gondolom ha nézel külföldi adókat stb, magad is tapasztalod, hogy ezt az országot civilizáltabb, kultúráltabb nyugati országok politológisai, szociológusai vajon miért is nem tartják demokratikusnak, és egy vagon érvvel, kész ténnyel jönnek elő, ami kifejezetten diktatórikus vonás ... nos elgondolkodtató, de megfoghatod a Büntetőeljárási tv-t, és karikázgasd be magadnak, ami szerinted enyhén szólva nem igen férne meg egy jogállamban, de láss csodát, a mi értelmezésünk szerint mégis megfér ... aztán így vagyunk egyfajta féldemokrácia -- elég szomorú de ez van, csak íg ymeg ne is várjuk, hogy az áhított Nyugat elfogad minket egyenrangú partnerként, hiszen már majdnem mindenben a paródiákra, a karikatúrákra jó példa vagyunk, mondhatni baromi jót röhögnek rajtunk, mi meg ...... mi meg semmi ... nem tudom mi lesz ezzel az országgal, most már komoly kétségeim vannak tényleg)

2009. márc. 13. 12:56
 10/14 A kérdező kommentje:

És az én "érzékeny kis lelkem" a jogaimmal, hát bocsáss meg, tudod amíg ilyen mentalitású és gondolkodású emberek lehetnek döntéshozó pozíciókban mint te is, na addig én nem tudom mégis mi a frászt akarunk mi ..... csoda, hogy ott tartunk ? Dehogy csoda! Törvényszerű! A sötétség, az intolerancia, alapvető jogok nem tisztelése, nos ez mind ide vezet.

Úgyhogy kitartok a kis érzékeny lelkem mellett, tudod nekem jobban tetszik egy holland, dán típusú demokrácia mint egy szudáni katonai diktatúra, és nem tudom mi most végül is hol állunk ... Nem vagyunk katonai diktatúra se és nyugati demokrácia se, ... valahol félúton megrekedtünk.

2009. márc. 13. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!