Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tanulóvezetőnek megtilthatja...

Tanulóvezetőnek megtilthatja az oktatója, hogy vizsgázni menjen?

Figyelt kérdés

Szóval barátnőm most tanul vezetni. Saját bevallása szerint sem egy őstehetség, annak alapján amit mesél elhiszem neki (én még nem láttam hogy vezet). Viszont azért olyan nagy hibákat sem csinál, nem tört össze eddig semmit, nem hajt át a piroson stb.

Egy ideje már megvan a kötelező óraszáma, most pótórákat vesz. Ma azonbana az oktatója kijelentette, hogy nem engedi vizsgázni (soha). Megteheti ezt? Úgy értem, hogy azért az ember beleöl egy csomó pénzt az oktatásba, nyilván azért, hogy a végén jogsit kapjon. Azért "fogad fel" egy oktatót, hogy megtanítsa vezetni, ha vért izzadnak is. De aztán a végén kijelentik, hogy mégsem, és akkor viszlát. Mit lehet ilyenkor tenni, mind jogosítvány szempontjából, és mit jogilag? Mert ennek így erősen lenyúlás szaga van, hiszen mondhatta volna az oktató ezt esetleg a pótórák igénybevétele előtt (már akkor is nyilván tisztában volt vele, hogy nem tudja/nem akarja megtanítani vezetni bnőm)...


2009. febr. 25. 23:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi lemaradt, hogy forgalmi vizsgáról van szó.
2009. febr. 25. 23:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy teheti, egy oktató nem hatósái személy, hogy megtilthatna bármit is.

amugy meg egy pillanat alatt kéne oktatót váltson, hagyja ott azt a tahót!

2009. febr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyettértek az elözö válaszadoval! Milyen jogon nem engedi?? Semmi köze! Legfeljebb javaslatokat tehet! Sürgösen oktato cserét!
2009. febr. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Álljon oda az oktatója elé közölje vele, h kéri a kartonjait vissza, meg minden papírját és megy máshoz. Oktatót bármikor válthat sőt akár egy másik autósiskolához is mehet, de a kartonjai kellenek, h lássák eddig hogy áll.
2009. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyen idiótát! Ez nem is oktató, jól ki kéne rúgatni!
2009. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Az oktató csak javasolhatja, hogy ne menjen vizsgázni, de mivel a barátnőd az ügyfél ő mondja meg, hogy mi legyen!

Szerintem nagyon sürgősen oktatót kéne váltania. Ha nem akarja oda adni neki a kartonjait akkor meg nyugodtan fel lehet jelenteni.

2009. febr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
én oktatóm is javasolja, előttem javasolt egy gyereknek +4órát, amire a srác azt mondta, hogy elég 2, és az oktató elfogadta
2009. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!