Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bemértek 70-el 40 helyett...

Bemértek 70-el 40 helyett robogóval!?

Figyelt kérdés
ma délután elmentem egy ilyen egyenesebb dombos szakaszhoz motorozni erre a domb után a lejtőnél ott volt a trafi, nincs a robogókon rendszám, és nem jöttek utánnam, akkor ha most meglátnak a városba megbüntethetnek?:D
2011. márc. 29. 17:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
15:18 persze,hogy nem mentem vele...de ha mennék is,a 40-es táblánál max 40-nel mennék...Ennyit arról,ki hogy tartja be a szabályokat...
2011. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Csak tudod életveszélyes motorral 40el menni, ha az autósok meg 60-70el mennek. Nagyonsok szabály elavult a mai kreszben, szóval nem minden esetben biztonságos betartani a szabályokat. De hiába mondom, t úgyis jobban tudod, hiába nem élted még át...
2011. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

15:23..

Először is...én nem szoktam 60-70-nel menni,mert buszt vezetek!Azzal nem mehetek lakott területen belül 50-nél többet.Vezettél már buszt?Tudod mekkora a holttér?Vagy egyáltalán tudod,mi az?Ti előzgettek jobbról-balról...Ti tolakszotok a sorban előre..Miért nem tudjátok kivárni a lámpánál a sorotokat??Ti "lőttök" ki a lámpánál már sárga jelzésre,mint ha az életetek múlna rajta!!Egyáltalán tudod,mit jelent a piros-sárga jelzés?És ezt úgy merem rád is írni,hogy 1997 óta van jogsim,de egy robogóst sem láttam még,aki csak tisztán zöldre indult volna el!De gondolom te vagy a kivétel..Mindegy,nem magyarázom a nyilvánvalót..A rendőrök engem nem szoktak megbüntetni,meg nem szoktam kérdést feltenni,hogy ezért vagy azért megbüntethetnek-e..Le vannak írva a szabályok,be kell tartani!!Mindenkinek!!Ennyi..

De komolyan mondom,történnie kell egy tragédiának,hogy az ilyeneknek,mint te is,megváltozzon a véleménye??Ilyeneknek nincs helye az utakon!!De ha gondolod,felteszek egy kérdést,hogy az autósoknak mi a véleményük a robogósokról...Ezek szerint meg lennél lepődve...

2011. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

19:53

Én nem szólnék bele abba, hogy ki, hogy vezet buszt mert nem értek hozzá. Motorozáshoz több közöm van. Ismerek sok motorost és igen vannak akik utcai versenyzőknek hiszik magukat de ez alapján még nemszabad általánosítani. Énis utaztam már olyan buszsofőrrel aki olyan féktávokat vett és olyan íven kanyarodott mint Sebastian Loeb, akkor énis mondjam minden buszsofőrre, hogy idegbeteg? Abban semmi meglepő nem lenne ha feltennél egy kérdést, mert jóltudom, hogy az átlag autósnak mi a véleménye a motorosokról. Úgy kéne közlekedni, hogy segítjük a másikat nem pedig ellenfélnek tekintjük. Amikor autóval megyek akkor simán lejjebb húzódok, hogy elférjenek a sorok között vagy elengedem a motorosokat ha látom, hogy gyorsabbak. Nem olyan nagy dolgok ezek, csak gondolkodni kéne és nem úgy hozzáállni a dologhoz ha már én nem férek el akkor szopjon scak a k.csög motoros is. Persze fújod itt folyamat, hogy így a szabályok, úgy a szabályok, de azt csak akkor lehetne betartani ha mindenki egytől egyig betartaná. Mert ameddig 10ből 6-7autó nem tartja be addig motorral életveszélyes lenne megpróbálni is. Amikor engem is bemértek és figyelmeztetéssel elengedett a rendőr, akkor megfogadtam, hogy mostantól betartok minden sebességkorlátozást. Olyan 5percig sikerült is, de amikor harmadszorra ütöttek el majdnem 30as táblánál, pedig 35-40el mentem és folyamat akkor előztek amikor jöttek szembe akkor inkább azt mondtam, hogy mérjenek be de inkább éljem túl. Próbáld beleképzelni magad mások helyébe mielőtt ítélkeznél.

2011. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó...

Én mint írtam is,úgy mertem ítélkezni,hogy nem 2 napja vezetek...és mint szintén írtam,soha 1 robogóst sem láttam,amint pl csak zöldre indul..De ez csak 1 dolog,amit nem tartanak be...

De neked is csak gratulálni tudok,ha nem tartod be a szabályokat,és még ezt közzé is teszed...Remek...

10 emberből 6-7 nem tartja be,ezért te sem...Ezek szerint ha pár kisebbségi lop,csal fenyeget,akkor te is?Mert valamilyen szinten ezt írtad...

A KRESZ világosan,feketén-fehéren leírja,milyen járművel hol és mikor mit lehet megtenni...Be kell tartani,ha biciklizel,ha robogózol,ha kamiont vezetsz...Ha nem tartod be,nem vagy az utakra való....

Nyugodtan lehet fikázni,de mindenki tudja,hogy ennek így kéne működnie.Azért nem működik így,mert az ilyenek,mint te is,nem tartod be...

Csak gratulálni tudok!!

2011. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Látom nem érted meg, hogy lehet az életembe kerülne ha betartanám...

A világ nem fekete és fehér, nem azért szegünk szabályokat mert az hű de jól esik, hanem egyszerűen mert ez kell az életben maradáshoz. A lopós csalós példára én csak azt tudom mondani ha plo téged megtámadnak akkor nem ütsz vissza mert az szabályellenes? Én megvédeném magam és visszaütnék. Sokkal inkább nem való az utakra aki ilyen sarkosan gondolkodik és nem tudja megítélni, hogy mi is a veszélyes. Elég szégyen, hogy nem két napja vezetsz mégse látod át ezeket a dolgokat. Egyszer próbálj meg 40el vagy 30al közlekedni egy motorkerékpárral majd rájössz, hogy is van ez. Addig könnyű fikázni és leszólni az embert amíg aztsem tudod miről van szó. Ha nemtudod magad beleképzelni a szituációba akkor próbáld ki, de ne ítélkezz úgy, hogy fogalmad sincs a dolgok hátteréről.

2011. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Rendben,beleképzelem magam...

Mostmár csak egy dolgot kérdezek...

Ha tudod,hogy az életedet csak úgy mentheted meg,hogy szabályt szegsz,amiért megbüntethetnek,akkor miért mész motorral??Miért nem ülsz fel egy buszra??Egy kicsit olcsóbb havi szinten,mint egy motor,vagy egy robogó...szerintem...

De biztosan bennem van a hiba,meg a KRESZ-ben...

A motorosok és a robogósok mindent tudnak...

Többet nem írok ebben a témában,mert látom,nincs kivel beszélni..Válaszolni sem kell,csak gondolkozz el rajta..

Hali..

2011. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Menjek busszal hát ezen jót röhögtem köszi, hogy vidámabbá tetted a napom xD.

Arról meg, hogy a motorosok mindent tudnak arról csak annyit, hogy jópár hsz-el ezelőtt leírtam, hogy nem szólnék bele olyan dologba amihez közöm nincs, de úgylátszik ezt valakinek nehéz felfogni és tovább osztja az észt olyan dologról amiről semmit sem tud.

2011. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csak írok :)

Tényleg nincs fogalmam a motorozásról...

De a KRESZT nálad biztosan jobban tudom,többször és gyakrabban vizsgázom,mint Te vagy a robogóstársaid...

És ami a legnagyobb különbség köztünk!!ÉN BETARTOM A KRESZT!!!Nem én kezdtem,hanem te szóltál hozzám...Nekem volt egy véleményem,elmondtam,ennyi..Te kezdted mondani,hogy az nem úgy van,mert akkor meghalsz az utakon.Na ez a nevetséges..Ha úgy érzed,hogy elsodornak,miért nem mész be a sáv közepébe??Miért adsz neki helyet,hogy előzzön..

Amúgy kíváncsi lennék,ha pl a gyerekedet elgázolná egy gyorshajtó robogós,akkor is kiállnál-e az elveid mellett?

Nem kívánom ezt,csak megfordult a fejemben!!A KRESZT mindenki tartsa be.Hogy az autósok nem tartják be,arról én nem tehetek.Én buszt vezetek,én mindig betartom.Hogy esetleg más buszos kolléga nem tartja be,arról megint nem én tehetek!De Te bizony leírtad,hogy nem tartod be mindig!Erről viszont TE TEHETSZ :)

2011. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja még egy...

Tegnap a barátnőmmel megyünk át a zebrán,erre mellettünk egy robogós vagy 20-25-tel elhúzott..Persze a zebrán..

Na ilyenekről beszéltem!!

2011. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!