Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 67 km/h-val mentem 50 helyett,...

67 km/h-val mentem 50 helyett, mennyi bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Elveszik a jogosítványomat is? Egy levelet kaptunk csak, amit vissza kell küldeni, hogy ki vezette az autót és az illető adatait.
2009. febr. 15. 16:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%

dehogy veszik el hisz nem 280-al mentél...

én is mentem már egyszer 80 helyett 110-el és kaptam 50 ezer forint pénzbírságot...

2009. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én 68-al mentem, és 30 ezer volt a bírság. Nekem egyből csekket küldtek, nem voltak arra kíváncsiak, ki vezette az autót. Azóta szabályosabb sofőr vagyok... :-)
2009. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
55-tel mentünk, bírság 30e.
2009. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 30 ezer volt és csak csekket kaptam. és sajnos tőlem sem kérdezték ki vezette, pedig nem én voltam.....hanem a kedves férjem.
2009. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
100km/h-s korlátozás alatt akkor vehetik el a jogsit, ha legalább a felével túlléped a megengedettet. Vagyis 50km/h-s korlátnál csak akkor vehetik el, ha legalább 75-elmész. Ekkor se feltétlenül veszik el, csak el vehetik! Ezalatt semmiféleképpen sem! Helyszíni bírság azt jelenti, hogy a helyszínen megállítanak és kapsz egy csekket. Ez esetben tudnád, hogy mennyire büntetnek. Adatkérő lapot kaptál, amit (az objektív felelősségvállalás miatt) nem lehetmegkerülni. Amennyiben nem az igazat írod rá, az autó tulaját fogják megbüntetni. Mérlegelni fogják, hogy az elmúlt 3 évben volt-e közlekedési kihágásod, szereztél-e büntetőpontot, mióta van jogosítványod, milyen az anyagi helyzeted, egy háztartásban élők száma stb. Érdemes azokat az adatokat is kitölteni, ami nem kötelező. Ebben az esetben kis szerencsével kisebb bírságra számíthatsz. 10-30 ezer Ft közötti összegre tippelek.
2009. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Nagy mázlid van, ha nem az objektív felelősség elvével kezdték, mert arra automatikusan 30eFt-os csekket küldtek volna. A jogsidat biztosan nem vehetik el.


Mivel ez a régi rendszer, így élj a mentelmi jogoddal. Nem szabad kitölteni a vezető adatait, hanem a megjegyzés rovatba a következőt kell írni: "Saját magam vagy közeli hozzátartozóm ellen nem vagyok köteles tanuvallomást tenni. Élek ezzel a mentelmi jogommal." Ezzel az ügy lezárva, büntetés nincs.


Sajnos megvan a veszélye, hogy valaki észreveszi, hogy ez objektív felelősség, és kijön a 30eFt-os csekk később. (Itt arra kell figyelni, hogy az esettől számítva 60 napon belül kell lennie a levél aláírásánál a dátumnak. Ha túl van rajta, érvénytelen.)


Ha kitöltöd a vezető adatait, valószínűleg 20eFt bírság lesz, és adnak 2 büntetőpontot annak, aki vezetőként meg lett jelölve. A büntetőpont 2 év alatt évül el. Ez a szabály, választhatsz.

2009. febr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Való igaz, hogy közeli hozzátartozó esetén nem köteles megjelölni, hogy ki vezette az autót, de ebben az esetben MINDIG megbüntetikaz autó tulaját, erről szól az objektív felelősség! Megkerülni nem lehet, max. jobban megbüntetik, mert nem volt elég készséges az adatlap kitöltésével kapcsolatban. A hibapontok 3!!! év alatt évülnek el és nem kettő. Nemrég változott a jogszabály (kb akkor, amikor bevezették az objektív felelősség vállalást). Az elévülési idő nem 60 nap.

Szerintem töltsd ki rendesen azt a papírt és küldd vissza határidőn belül, különben nem a minimális büntetést fogod kapni!

2009. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Az előző hozzászólást is én írtam....hogy hitelt adjak a szavamnak:

[link] (elévülés)

[link] (büntetőpont)

Amennyiben nem állapítható meg, hogy ki vezette az autót, 30 ezer Ft a tulajnak, de büntetőpontot nem kap. Ha kitöltik a lapot, lesz büntetőpont is, de vszínű kisebb bírságot kap.

2009. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Sajnos a totalcar-ra hivatkozó hozzászóló nem a valóság talaján áll. Nem jogelméletre van szükség, hanem gyakorlatra. Lehet jogászkodni, de amit én írok, az elég sok valódi MEGTÖRTÉNT eset tapasztalata, nem pedig vélemény.
2009. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!