Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miként lehetne a lézert tükör...

Miként lehetne a lézert tükör nélkül távolságmérésre használni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mivel manapság már igen olcsón hozzá lehet jutni lézeres pointerhez, ezekből nem lehetne-é csinálni okosan egy olyan szerkentyűt amivel meg lehetne határozni valaminek a távolságát.

Kitűnő(és olcsó) módszer lenne pl. a követési táv. figyelésére.Illetve talán a tolatóradart is kiválthatná.

A radar azért nem jó mert egyrészt nem olcsó, másrészt már így is tele van a levegő ilyen-olyan hullámokkal.Minek ezt még tovább tetézni?


Kellene valami olyan érzékelő ami tudja, hogy milyen hosszú a kibocsájtott lézersugár(mert az beleütközött az autó előtt lévő tárgyba)és ha ez megvan, innen már gyerekjáték lenne a többi.

A tükrös visszaverés azért nem igazán jó megoldás, mert elég nagynak kellene lennie a visszajövő sugarat érzékelő kütyünek, mivel az út egyenetlenségei okán eléggé nagy lenne a "szórás".Továbbá ilyenkor a visszaverődő sugár csak korlátozott szögben tudna "betalálni"(egyenes vonalú mozgás vs. kanyarodás).Szóval mozgó tárgyaknál nem praktikus.Szóval miként lehetne meghatározni a kibocsájtott lézersugár hosszát anélkül, hogy az visszaverődne?


2011. febr. 17. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Tehát azt mondod,hogy van egy adó a maga jellemzőivel és van egy vevő szintén a maga jellemzőivel és van egy lézersugarunk.Akkooo...lopni köll egy ilyet,azt már tudhassuk is mérni a követési távot.Azért tényleg látszik,hogy mennyire kezdi elveszíteni az ember az eszét.Ne érts félre Kedves Kérdező!Nem rád értem ezt,hanem belegondoltam,hogyha árulnák,biztosan vinnék,mint a cukrot.Mint azt a auchanos tolatószart.Ahelyett,hogy belenézne a tükörbe..
2011. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az a belinkelt kütyü ügyes, de az statikus rendszerben működik elsősorban.Két mozgó autónál nem tudom mit produkálna.Egyébként ennél bármilyen felületről visszajön a jel? Mert azt nem hinném.


Oké, elfogadom, hogy az általam fölvázolt elv nem működhet(azért ezt mondták már sok mindenre a múltban, aztán kiderült, hogy mekkorát tévedtek...), de akkor hogy lehetne megoldani a jel visszaérkezését a jelfogóba üzembiztosan.

Vagy a témának utánnanézve olvastam egy olyan ötletet, hogy ha két sugarat használnánk, melyek közül legalább az egyik irányítható, akkor ezek egymáshoz képest bezárt szöge alapján kiszámítható, hogy hol metszik egymást.

És ez már egy adott távolságot jelent.

Ez eddig nem is jelentene túl nagy problémát, viszont azt már nem lenne egyszerű elérni, hogy a metszéspont pont az előttünk haladó jármű hátsóján legyen.

Erre esetleg ötletek?

2011. febr. 19. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!