Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a közlekedé...

Ilona64 kérdése:

Miért van az, hogy a közlekedési balesetet szenvedettek nem tudják azt, hogy milyen jogaik vannak? Hogy hol kaphatnak kártéritést, temetési költség visszatéritést?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
talán mert ugy gondolkozik mindenki, hogy "ó hát velem ugyse történhet meg" és bavallom én is igy voltam vele egészen addig mig velem is meg nem történt...
2011. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom senki nem világosítja fel őket.
2011. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Senkinek sem kötelessége hogy a népet bármiről is felvilágosítsa, nézz magad mindennek utána.
2011. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha szükségem lesz rá,utánanézek,de most a kérdésre válazoltam.
2011. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenki jogasz azert. Mint ahogy azt sem tudjak a betegek hogy milyen gyogyszertol gyogyulnak meg, azert van az orvos. Vagy ahogy azt sem tudjak az emberek, hogy kell bonyolultabb dolgokat megszerelni, azert van a szerelo.

A jogasz meg azert van hogy ertsen a joghoz.

Nem tudom miert kezd elvaras lenni hogy az atlagember kenje vagja a jogot meg a kozgazdasagtant, az adobevallastol is felall a szor a hatamon olyan bonyolult. Persze ha en mint vegyesz azt irnam le hogy vegezz kemenyito-feltarast, majd diszpergald molos natriumklorid oldatban amig az elegy homogen nem lesz, akkor megneznem melyik jogasz ertene meg hogy ez azt jelenti hogy rantsd be a sos vizet :)

2011. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mert senki sem fizet szívesen. Értem ez alatt a biztosítókat - tisztelet a kivételnek -. És mert senki sem gondol arra, hogy ilyesmi megtörténhet vele, a legtöbben akkor foglalkoznak vele, amikor muszáj. Miért is foglalkoznánk ilyen borzasztó dologgal amíg nem kényszerülünk rá. Egyébként az interneten is érdemes szétnézni, de egyébként a legtöbb biztosító honlapján is van tájékoztatás, csak meg kell találni.

Ha konkrét segítség kellene természetesen fordulj ügyvédhez, vannak ilyen ügyekre specializálódott ügyvédek, és főleg, akkor, ha nem boldogulsz a biztosítóval. Ha csak úgy általánosságban kellene egy kis felvilágosítás szívesen segítek, hogy mi a menete.

2011. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el mi történt..... Utánnajártam egy kicsit a dolgoknak.Sőt!!! Úgy döntöttem, hogy fogok is foglalkozni komolyan a dologgal, mármint dolgozóként. Kapcsolatba kerültem egy céggel... aki pont ilyen ügyekkel foglalkozik. 2010 óta vannak Magyarországon, és nem biztositó cég , előre nem kérnek pénzt. Itt nem irhatom le a nevüket és elérhetőségüket, de ha valakit érdekel szivesen elküldöm, ha megirjátok az email-cimeteket...

Igen nem kell mindenkinek mindenhez érteni, én csak azt sajnálom, hogy a megfelelő információ áramlás is hiányzik...

2011. febr. 17. 21:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ennyire nem értenék veled egyet, ha valakinek van egy csöpnyi esze is akkor vagy olyan embert keres fel aki ezeket tudja, vagy a mai világban leül kicsit a gép elé és Google a te barátod.

Még nem volt olyan amit a neten meg ne találtam volna.

2011. febr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kérdezőnek!

Én annyira nem bíznék egy frissen "betelepült" cég megfelelő információ-áramoltatásában. Azt írtad "2010 óta vannak Magyarországon, és nem biztositó cég , előre nem kérnek pénzt." Egy kicsit reklámszagú az egész, vagy csak a kezdeti lelkesedés az, ami ezt íratja veled? Minden egyes baleset más és más, minden egyes biztosítónál más és más az ügymenet, egy év alatt ennyi tapasztalatra tettek volna szert, így kiismerték a magyar biztosításrendszert és kárrendezést?


Egyébként én is kapásból tudok neked javasolni az ország bármely területén hasonló cégeket, ügyvédeket is, akiknek jóval nagyobb tapasztalatuk van(több évtizedre visszamenő), nem csak egy kurta évecskére, és ők sem kérnek el előre pénz (hogy is nézne az már ki, éppen, hogy csak ki tudja az ember fizetni a szerettének a temetési költségét, aztán meg levámolnak egyéb díjakkal, melyek kifizetése/előre megfizetése nélkül szóba sem állnak velem...).


Én a helyedben inkább tovább kutakodnék, hogy biztosan a megfelelő emberhez/kárrendező céghez forduljak, és aki(k) biztosan tud(nak) segíteni nekem. Internetet javaslom továbbra is, érdemes a fent említett cég múltjának is utána nézni, korábbi ügyfeleiket megkérdezni, és néha érdemes a baráti társaságban, ismerősökön keresztül is érdeklődni, hátha volt valaki hasonló helyzetben és ő hogy oldotta meg.

A feb.17. 16.26-os voltam.

2011. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!