Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerekpart folyamatos vagy...

Kerekpart folyamatos vagy villogo fennyel szabad kivilagitani? A rendorok szova tehetik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A szabályok folyamatos fényű világítást követelnek!

Nálunk -Szegeden- büntetnek is a villogós fényért, sőt azt is, ha nem a kerékpáron van a világítás! Nem fogadják el, ha a karodon, vagy a hátizsákon van a világítás.

2011. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem védem a rendőröket ,de teljesen jogosan büntetik a villogó fényért az embereket. Ugyanis azt nem szabad használni.
2011. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hatályos jogszabályban - ami itt megtekinthető:

[link]

- nincs feltüntetve, hogy folyamatosan kell világítania

->a rendőr jogtalanul büntet.

2011. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"- nincs feltüntetve, hogy folyamatosan kell világítania

->a rendőr jogtalanul büntet."


Ezt majd a rendőrnek magyarázd meg.

/az sincs feltüntetve, hogy villoghat!/


Egyébként, azért nincs a "folyamatos világítás" feltüntetve, mert azt meg a dinamós lámpák nem tudnák teljesíteni, pl. a lámpánál várakozva.

2011. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy csak nyugodt fényű lámpa lenne szabályos a villogó nem. Gyakorlatilag engem igazoltattak már ennél a "direkt a kerékpárosokra megyünk" akciónál, és nem szóltak miatta. Csak átnézték megvan-e az első fehér a hátsó vörös fény, hátul a vörös prizma, meg a küllőkön a borostyánsárga prizma.


Mondjuk engem mint kerékpáros jobban zavar, aki előlre tesz villogó ledes lámpát. Rettentően nagy baromság, lehet azt hiszi ő jobban látszik, gyakorlatilag nem. Engem meg zavar mert sötétben egyre közeledve hol van fény hol nincs hol van hol nincs. Egy szűk kerékpárúton nehét felmérni a rövid villanásokból, hogy a kerékpárja milyn széles (ugyebár nem mindenki teszi középre) és könnyű találkozni.

Nomeg a másik fele, hogy ő is csak feleannyi ideig látja az utat...

2011. febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A villogó fény nem szabályos, folyamatosan kell világítani a lámpának. Ez nem a KRESZ-ben van, hanem egy másik, azt kiegészítő rendeletben. Itt ki vannak másolva a vonatkozó részek és találsz linket is a teljes hivatalos szövegre:

[link]


De - Budapesten - nem szoktak büntetni a villogó lámpáért, csak ha valami ürügyet keresnek. Az utóbbi esetben meg esélyed sincs, úgyis találnak valamit: ha folyamatos a lámpád, van küllőprizmád, csengőd, akkor azért, mert az első lámpád nem középen van, vagy mert 90 cm-nél magasabban, vagy akármiért, de fognak találni.

2011. febr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hátul nem gond a villogó, a hisztéria csak az miatt indult el, hogy sok hülye előre is villogót tesz és még arra sem figyelnek h milyen színűt. Tehát előre valamilyen fehérhez hasonló folyamatos fény kell, hátra meg piros és akár villoghat is.
2011. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vajda Gábor ***** válasza:

Nekem hátul villogni fog a vörös az hétszentség mert a sógorom rengeteget autózik és azt mondja nagyon jól észre lehet venni messzebbről mint azt a fényvisszaverős kabátot persze sötétben.Azért jó mert a vörösnek a leghosszabb a hullámhossza és így egyenes vonalban messzebbről is felhívja magára a figyelmet,háhta még villog is...én kitartok a villogó mellett legalább látják hogy közlekedek és nem csapnak el!!!!!!!

vannak barmok aki előre is vöröset raknak fel na ezeket lerugdosnám a szamárról dehát nem rendőr vagyok...:)

Pécsi vagyok ott is volt ez a virulós kirívó eset de balcsin is volt egy tavaly,annak is majdnem elmagyaráztam a szitut,hogy előre fehér hátra meg vörös,hogy villog e vagy nem az mindegy csak a színe legyen meg és látható fénye legyen messziről is vagyis megfelelő fényerővel működjön.Na ezt jól elmagyaráztam.Látni egy dolog...LÁTTATNI mégfontosabb!

2011. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!