Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nincs az autónkban hátul...

Ha nincs az autónkban hátul gyárilag 3 pontos biztonsági öv, csak 2 pontos akkor hogyan kössem be a biztonsági gyerekülést? Előre nem lehet és nem is szeretném berakni a gyerkőcöt. Szerintetek lehet egy Toyota Hiace-ba rakatni 3 pontost?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szereltess be 3 pontosat vagy vegyél egy másik autót, de így eszedbe ne jusson beletenni a gyerekülést!
2011. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen! Nem tudom mit vártam... Talán azt hogy valami hozzá értő emberke látja meg a kérdésemet és ad nekem konkrét, használható választ! Te idiótának nézel? Be sem tudnám rakni az ülést, mivel csak 3 pontossal rögzíthető!

Vegyek másik autót? Magadnál vagy? Örülök hogy ez is van!

Neked lehet hogy te zsebből kiperkálnád de én nem tudom sajnos! Fárassz mást ezekkel!

2011. jan. 14. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézlek idiótának, hiszen adtam választ. Rakass be 3 pontos övet, mert meg lehet csináltatni, de Én a helyedben otthon nem esnék neki, mert mégiscsak a gyerek biztonságáról van szó, tehát jobb szakemberre bízni. Nem a szakmai hozzáértésed becsülöm alá, csak jobb a biztonság.

Másik lehetöség, hogy komplett ülést veszel amin 3 pontos öv van. Nem tudom mennyibe kerül, Nekem anno a Transitomba 25ezerért sikerült szereznem.


Azt, hogy ne rakd így be, csak azért mondtam, mert pont a saját sógorom kötötte be 2 pontossal az ülést, még szerencse, hogy észrevettem és nem engedtem el a gyereket vele. Innen jött az ötlet, hogy figyelmeztetlek.


Nem dobálózok a pénzzel, mert nem tudnék hipp hopp egy másik kocsit venni Én sem az már egy másik dolog, hogy muszály voltam venni és kölcsönöm is volt rajta, mert nem fértünk el benne.


Ha Budapest vagy Gödöllö kozelében élsz, tudok ajánlani egy nagyon jó mühelyt, ahol becsülettel megcsinálják.

2011. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na ez már másabb egy kicsit, ne haragudj az előbbiért, csak ezektől a közhelyes válaszoktól már a hócipőm is tele van!

Három napi kutakodás után sem találtam semmit a neten erről a témáról,csak azt hogy vagy nem lehet ilyen autóban gyermeket szállítani. Sajnos nincs kapacitásom másik autót venni, valójában ez is a szüleimé, csak ha véletlen mennünk kellene valahova akkor kölcsönkérjük.

Köszönöm a választ!

2011. jan. 14. 11:46
 5/6 anonim válasza:

Kicsit régi bejegyzés, de engem is ez a téma érdekel, és akadtam valamire, ami egy későbbi böngészőt érdekelhet:

[link]

a szöveget nem tudtam kimásolni, de középtájt van 1 megjegyzés, miszerint a nagy széles talp miatt viszonylag könnyen rögzíthető 2 pontossal is a gyermekülés. Van benne valami. Ha a háttámlát rögzíted, akkor a becsapódáskor nem tud előre indulni az ülés, visszacsapódáskor meg talán elég széles a nagy műanyag talp, és beékelődik. Talán.

2013. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekünk is Hiace a családi autónk és két gyerek van hozzá. (nem gyárilag)

Kicsi gyereknél nem gond a 2 pontos öv, mert (asszem 18 kilóig) az ülésnek saját öve van. Ezt az ülést rendesen megfogja a kétpontos öv, bár én biztonság kedvéért hozzáspanifereztem az üléshez az öv mellett.

A gond a nagyobbik gyerkőccel van, mert neki olyan gyerekülés kell, amit az autó saját öve fog meg gyerekkel együtt. Egy ideig előre kötöttük be a gyerekülést, de ez elméletileg szabálytalan. (mondjuk így is 100x nagyobb biztonságban van magasan a Hiace-ban, mint egy kisebb személyautóban hátul)

Rendőr se szólt soha az elöl bekötött gyerek miatt, bár lehet, hogy csak szerencsénk volt.

A lényeg, hogy azért szívesen bekötöttem volna hátra, ha lehet.

A jogszabály szerint úgy kell a gyerekülést rögzíteni, hogy az eredeti biztonsági öv bekötési pontjához kell csatlakoztatni.

Ez adta az 5letet, hogy vettem egy versenyutókba való 4pontos övet (10.000Ft-tól kapható tuning boltokban) és azt kötöttem be hátra az eredeti biztonsági öv csatlakozási pontjaihoz az eredeti csavarokkal az eredeti öv mellé. (a 4 csatlakozást 2-2 részre osztva úgy, hogy az ülés mögött jön föl a két vállpánt, amit a fejtámla két rúdja tart középen)

Baromi stabil a cucc. Szerintem engem is rendesen tartana.

Azzal az övvel, amit én vettem csak annyi a baj, hogy a magas üléstámla miatt kicsit rövid, így a gyerekülés nem fér be alá. Emiatt leszereltem a gyerekülés háttámláját és csak ülésmagasítóként használjuk. Így van most bekötve hátra a nagyobbik egy 4pontos övvel. Talán, ami egy versenyautóban megfelel, az a hétköznapokban is...

Nem tudom, hogy a vizsgán mit szólnak majd a barkácsoláshoz, úgyhogy vizsgára majd kiveszem a plusz övet és marad a régi. Rendőrrel a beszerelés óta nem találkoztunk, de furának tartanám, ha belekötnének egy közúti ellenőrzésnél. Ráadásul tudom idézni a KRESZ idevonatkozó részét is :)


48.§ (7.)

"A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függõen a jármûnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. "

2013. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!