Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért engedik az önvezető...

Miért engedik az önvezető autók fejlesztését, terjedését, amikor ezzel munkahelyeket vesznek el az emberektől (pl. taxi)?

Figyelt kérdés
tegnap 09:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

7. Ennyure egybitesek vagyunk. Pl. itt vagyok magam.

25 éven át dilgoztam nyomdában reprodukciós fényképészként. De kéziszedést is tanultam. Ma már egyik sincs.

Amikor kezdtem dolgozni, akkor jöttek be a hívógépek. A tálhívást váltotta fel. Szükség volt rá, mert a fényképezőgépek is automata megvilágítás-vezérlést kaptak.

Az öregek tudása ment a levesbe.

De műszakonként 160-240 felvételt csináltunk, és ugyanennyi kontakt másolatot.

Egy magazin borítójára elhaszbáltunk 30-36 tábla filmet, noha csak 4 színt nyomunk. Rengeteg nyersanyag, élő munka.

Aztán megjekentek a kezdetleges számítógépes szedőgépek, elektronikus szkennerek.

(Ipari berendezésekre gondolj, ne irodaira.).

Majd a 90-es években felbukkant a DTP, azaz a számítógépes kiadványszerkesztés. Egy 7-8 év alatt addig fejlődött, hogy nár sem fotós, sem szedő, sem montírozó nem kellett.

Majd olyan nyomdagépek jöttek, hogy film nem készült, helyette pdf. Egy masina abból készítette el a nyomólemezeket, és a gépen a festékterhelést is be tudjs állítani...

Nem folytatom.

76-ban kezdtem a pályát, és 2012-ben keveredtem ki belöle, és nem szakmai, hanem politikai váltotás miatt.

Azóta webmesterkedem, pedig már élvezhetném az öregkor nyavalyáit, de az unalmad.

tegnap 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

"Én miattuk szólok"

Nem kell neked mások életével foglalkozni, a sajátoddal foglalkozzál.

tegnap 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Munkakörök mindig is jöttek-mentek. Így megy ez.

A (mai) taxisofőrökre és áruházi pénztárosokra nem hiszem, hogy könnyes szemmel fog visszaemlékezni az utókor.

tegnap 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
12: Inkább dolgozz, ne Gyakorizz...
tegnap 11:45
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen normális, hogy szakmák kihalnak és lesznek újak. Régen olyan szakmák, mint lámpagyújtó vagy patkolókovács elterjedtek voltak és ezt a listát végtelenségig sorolhatnám. És manapság már az is normális, hogy az embernek folyamatosan képezni kell magát, hogy piacképes maradjon, ahogy a nyomdász kolléga is írta fentebb.
tegnap 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az ipari forradalmat is be kellett volna tiltani?
tegnap 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
#14: Most mondtam, hogy a saját életeddel foglalkozzál, ne az enyémmel. Értelmi fogyatékos vagy, hogy nem érted...?
tegnap 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát pont a taxisokért nem kár egyáltalán. Ők szegik meg a legtöbb szabályt, tök veszélyesek. Felőlem holnaptól leválthatnák az összeset.

Nagyon nagyra vannak maguktól, pedig elmenni egyik helyről a másikra nem egy szakma, amivel fel lehet vágni, függetlenül attól, hogy a szolgáltatásra van igény.

tegnap 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18: Hát, mehetsz éppen gyalog is. De valamiért még élnek, rejtély, miért...
tegnap 18:38
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel elég lassan engedélyezik őket, ha egyáltalán, bár nem a taxisok állását féltik. Az elmúlt 200 évben sehol nem tiltották, vagy akár csak lassították a technika fejlődését, hogy állások maradjanak meg. Szerencsére.
tegnap 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!