Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, minap egy olyan szituációba keveredtem motorral, hogy egy alárendelt útról kanyarodtam főútra(lámpás kereszteződés)...

Nekem éppen akkor váltott pirosról sárgára a lámpa így meg sem álltam csak jobbra kanyarodtam kisívben.


A főúton van egy zebra sziget így 2 lámpa segíti az áthaladást a gyalogosoknak.


Én direk ránéztem a gyalogosok lámpájára és láttam hogy piros volt, de egy gyalogos kilépett elém.(lassan mentem így megtudtam állni)


Ezen az útszakaszon úgy van, hogy a járdasziget túloldalán lévő lámpa pár másodperccel hamarabb vált, és szerintem az lehetett, hogy a gxalogos észre vette, hogy a túloldalt váltott, és elindult.


Szerintetk ki hibázott?



tegnapelőtt 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogos, mert pirosnál indult, meg te, mert már a piros-sárgánál lendületből indultál. Főleg te, mert azt mondod, azért tudtál megállni, mert lassan mentél. Én ilyen esetben azért állok meg, mert:

1. tudom, hogy jobbra kanyarodáskor szinte mindig, telezöldnél balra is a gyalogosnak is hamarosan zöld lesz, extrán figyelek

2. ha gyorsan is megyek, sebességemhez mérten jobban figyelek, látom perifériából, hogy valaki meg fog indulni, akármilyen sebességről időben lassítok.


Annyi történt, hogy a gyalogos ismerte a kereszteződést és merész volt. Neked meg gépjárművezetőként kutya kötelességed a szabálytalanokat is óvni. Pont.

Amúgy nem történt még 8 napon belül gyógyuló sérülés sem, szóval igazából nem értem, minek ez a kérdés, vond le a konzekvenciád, legyél figyelmesebb vezető, de egy ilyet én kb. 5 másodpercen belül el is felejtettem volna.

tegnapelőtt 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Te!


Piros-sarganal nem hajtunk be a keresztezodesbe.

tegnapelőtt 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
A zöld ad szabad utat. A piros utáni piros/sárga tiltja a behajtást.
tegnap 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy az 1. válaszoló is írta, mindketten belementetek a tilosba, így mindketten hibáztatok. (KRESZ: "a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató piros és sárga fény együtt a továbbhaladás tilalmát jelzi, és arról tájékoztat, hogy zöld fényjelzés következik")

Csak a gyalogos is túl "bátor" volt, mert tudta, hogy majd jön a szabad, meg te is túl "bátor" voltál, mert tudtad, hogy majd jön a szabad. Ilyen esetben nincs jelentősége, hogy van-e ott zebra, mert a gyalogos ugyanúgy nem lehetett volna az adott útszakaszon, mint ahogy te se. Egy gázolásnál mindkettőtöket hibásnak hoznak ki.

tegnap 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!