Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik ilyen utánképzés kiskapu?

Létezik ilyen utánképzés kiskapu?

Figyelt kérdés
Mai nap megállított a rendőr, mert nem indexeltem sáv váltáskor ezért kaptam 6 pontot. 12 pontom volt eddig, most így nyílván összegyűlt a 18 pont. Viszont amíg nincs ügyfélkapun bejegyezve, hogy elértem a 18 pontot (rendőr állítása szerint 1-2 hét mire bekerül) addig ha van egy kis szerencsém és eltudok menni egy gyors utánképzésre akkor tudok törölni 9 pontot?
júl. 28. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

// Irányjelzés elmulasztásáért 3 előéleti pont jár: 1. számú melléklet a 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelethez 9-es sor, 1502-es kód.

A kormányrendelet hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
LoL, törölve lett, hogy a kérdező hazudik, merthogy index hiányáért 3 pont jár, nem 6. Milyen érdekes, milyen érdekes.
júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
#3 Ha a rendőr sem indexel akkor azt a 3-at amit elvett vissza is vehetem tőlük? ;))
júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bementem panaszt tenni hétfőn, az volt a válasz mikor bemutattam a bírságot amit kaptam, hogy a rendőr elírta a pontot és a számítógép mikor írni fogja a jelentést, átfogja kalibrálni 3 pontra.
júl. 31. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

↑ 5/ (2024. júl. 31. 11:52)


Részben emiatt jelenik meg a nyilvántartásban késedelmesen a kapott előéleti pont.

Egyrészt, a megállapító hatóság nyolc napon belül értesíti a Nyilvántartót.

Másrészt, a helyszíni-, illetve közigazgatási bírságnak tartalmazni kell a szabályszegéssel, bűncselekménnyel megsértett jogszabályi helyet, és ha előéleti pont kerül hozzárendelésre, akkor annak megállapítását. Mielőtt a Nyilvántartó adatbázisába kerül, ellenőrzik az adott elkövetéshez a helyszínen megállapított előéleti pontokat; hibás esetben megváltoztatják a pontok számát, és erről értesítik az elkövetőt.


Mivel a pontjaid száma 15-re fog nőni, azt jelenti, hogy eléred a 13-at. Ezért a Nyilvántartótól másik értesítést is kapsz, amiben tájékoztatnak az előéleti pontjaid számáról, a csökkentését eredményező önkéntes utánképzés lehetőségéről, továbbá figyelmeztetnek a felső pontérték elérésének következményeire.

Mivel 14-17 pont tartományban lesznek a pontjaid, önkéntes utánképzéssel 6 ponttal csökkentheted a számukat. Kivéve, ha van olyan eseted, amiért 9 előéleti pontot kaptál, ugyanis a 9 pontos esetet nem lehet önkéntes utánképzéssel csökkenteni, csak az ezen kívülieket.


Ezen túl, folyamatosan kikerülnek az összesítésből azok a pontok, amelyek megállapítása óta eltelik több mint három év. (Persze, ha folytatod a szorgoskodásod, és gyorsabban sikerül szaporítani azokat, mint ahogy csökkennek, akkor az összpontszám növekedni fog.)

júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!