Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elnézve, milyen borzalmasan...

Elnézve, milyen borzalmasan vezetnek Magyarországon az emberek, egyetértetek azzal, hogy a jogosítványszerzés túl egyszerű?

Figyelt kérdés
júl. 13. 18:57
 1/10 Antiszociális lény válasza:
47%

Nem feltétlen azok vezetnek rosszul vagy hülyén akik friss jogsisok.


Egyébként én inkább mást mondanék ami nagy baj "hazánkban". A trehány és csúszópénzes vizsgabiztosok jelentik sokszor a nagy problémát amikor olyan autókat engednek forgalomba, hogy azoknak a bontóba lenne a helyük.


Egy múltkori alkalommal is egy olyan autó majdnem elütött aminek annyira be volt mattúlva a fényszórója, hogy konkrétan nem látszott, hogy indexel. Na és ez csak egy alap dolog.. az ilyen vajon mennyit láthat egy szürkületi/éjszakai időben??


Egyébként a "nehezebb" jogosítványszerzés nem fogja megváltoztatni azt, hogy leszarják az emberek a másikat és ahogy fellöknek az akciós cukorért úgy simán belédmegy vagy elédvág, mert nincs rád tekintettel.

júl. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Autósoknál mostanában inkább azt veszem észre gyalogosként, hogy néhányról nem tudom mit szeretne.
júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
82%
Szerintem meg rohadt drága és hosszadalmas a jogosítvány szerzés, nekem ezért nincs is. Egyik ismerősöm csinálta mostanában, összesen majdnem 600 ezer forintot fizetett ki és közel 8 hónapig tartott a tanfolyam, valami 40+ órát vezetett le mire vizsgázni engedték, és meg is bukott párszor mire átengedték. A vezetés gyakorlás órákra munkahelyről kellett lógnia mert hétköznap munkaidőben ért rá az oktató. Szóval katasztrófa az egész, munka mellett főleg. Nem is értem hogyan van ennyi embernek jogsija, főleg az amúgy aluliskolázottak körében.
júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Nekem az a részlet a legcsücskösebb a történetben, hogy pszichésen gyakorlatilag alkalmatlan emberek rohangálhatnak a legkülönfélébb üzemmódokban az utakon és aki megkapta a jogosítványt, egy életen át randalírozhat az utakon még akkor is, ha az idő múlásával arányosan vált agyilag zoknivá.

A jogosítvány megújításakor kötelezném az összes sofőrt pszichológiai vizsgálatra - és nem úgy, hogy évről évre a haver megújítja jó pénzért vagy egyébért, hanem rotáltan, alkalmanként nem ismétlődő szakemberrel végezhetnék el a vizsgálatot.

Hivatásos sofőrök esetében pedig egyáltalán nem tolerálnám a szabálytalankodásokat, - elvileg ők lennének azok, akiknek pozitív példát kellene mutatniuk a nem hivatásos sofőröknek, gyakorlatilag meg olyanokat művel közülük némelyik a közutakon, amelyért egy közlekedési rendőr azonnal elvenné a jogosítványát!

Sokat tehetne az állam is az emberek biztonságáért azzal, hogy a gépjárműveket forgalmazóknak egyszerűen nem engedné a legnagyobb megengedett sebesség túllépésére alkalmas járművek forgalmazását - és a szabályt szegőket, tuningolókat végleg eltiltaná mind a tevékenységtől, mind a vezetéstől!

júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
3, mert a régi időkben nem így volt. Nálunk már gimi végén elkezdték a gyerekek megszerezni a jogsit, volt aki az egyetem végén. Simán mehettél órák előtt vagy után. Nálam pl úgy lett meg rá a pénz, hogy a 18. szülinapra minden rokon beletett egy kis pénzt és így kijött a tanfolyam ára ami a vezetésekkel együtt nem volt egy hatalmas összeg.
júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem függ össze a vezetési kultúra a jogosítványszerzés nehézségével.

USA-ban sokkal egyszerűbb jogosítványt szerezni, mégsem roszabbak a sofőrök. Nem jönnek agresszivan a seggedbe azt várva hogy mikor tudnak megelőzni, hanem általában türelmesek, a gyorshajtás sem olyan nagy mértékű.

A feketék szeretnek gyorsan menni meg előzgetni pedig ők is ugyan ott szerzik a jogsit mint a fehérek. Akkor ez most hogy van?


A szabálytalankodók meg nem azért szabálytalankodnak mert nem tudják hogy azt nem lehet, szoval egy szigorubb teszt nem javítana ezen.

Inkább a lebukás esélyét kell novelni hogy ha 120-al mennek lakott területen kívül 90 helyett akkor szinte 100%ban kapjanak érte büntetést. A magasabb büntetési tétel nem sokat riaszt el ha amúgy kicsi eséllyel buknak le

júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Konkrétan már fizetnek is érte, hogy legyen jogsija az embernek. Igen, a középiskolások állami támogatására gondolok. Ennél könnyebb jogsi szerzés a világon nincsen. Nyilván a kínai autóipari partnerség áll a háttérben, hiszen ezek a fiatalok fognak 10-20 év múlva autót venni.
júl. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem a jogsi szerzéssel van a baj, hanem az orvosi vizsgálatok egyszerűségével. Nekem pl csak annyi volt, hogy olvassak tábláról meg mértünk egy vérnyomást. Vérnyomás hiába volt nekem pl magas, kb szart bele az orvos. Már állította is ki a papírt anélkül, hogy annyit kérdezett volna, hogy nem e akarok a magas vérnyomás okának utána járni. Mindenesetre önszorgalomból utána jártam és azóta gyógyszereket kell szednem.


A másik meg az, hogy ez a 10 év is nevetséges. Minimum 5 évenként kellene, hogy lejárjon. Bár amíg az orvosi vizsgálat ennyiből áll addig minden mindegy.

júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen, de az csak az egyik dolog, hogy a morál a béka segge alatt. A másik, hogy nincs érdemi következménye a szabályszegéseknek, a harmadik pedig, hogy a közlekedők egyre nagyobb része valójában nem is ismeri a szabályokat úgy közlekedik, mert pl. nem kell ismernie Lásd. bringás, mikromobilitás
júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Borzalmasan? Láttad mi megy Vietnámban vagy India, arab országok, orosz, török vagy éppen az afrikaiaknál? Mert ha nem akkor ajánlom figyelmedbe aztán mérlegelj.


Itt mindenki mesebeli világot képzel el amikor mindent a pénz mozgat és az is fog meghatározni. Kapjon egyből halálbüntetést mert szabálytalan volt hogy némelyik otthon a fotelban olvasva magához tudjon nyúlni.

júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!