Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Régebb óta vezetők!Emlékeztek...

Régebb óta vezetők!Emlékeztek a gyakorlatban kevésbé gyakran használt Kresz szabályokra?

Figyelt kérdés
Pl. villamos elsőbbségi szabályok, rendőr jelzései
júl. 7. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékezni emlékszem a rendőri karjelzésekre, de ami mostanában ezen a címen tapasztalok, az köszönőviszonyban sincs a KRESZ-ben leírtakkal.

Vízszintesen, vagy nyújtva függőlegesen tartott kart, test előtt vagy mögött könyökből indított intést, határozott jobbra- vagy balraátot, folyamatosan ismételt jelzést nem, csak kényelmes tellegetést, egyszer elvégzett mozdulatokat látok.

júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát én még csak 6 éve vezetek de lehet elbizonytalanodnék, ha rendőri karjelzésnél én lennék az első a sorban.


Nyilván ha nem indulnék el akkor úgyis elég látványosan elkezdene integetni amire kapcsolnék, de azt hiszem úgy van, hogy ha velem szemben áll akkor meg kell állnom, ha meg oldalát mutatja akkor mehetek.

júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr jelzései mások a kresz szerint mint amit a gyakorlatban alkalmaznak.

Ha pl baleset van és a rendőr irányít a kereszteződésnél akkor csak integet hogy ki mehet és ki nem.

Villamosra nem emlékszek, főleg hogy olyan városban tanultam vezetni ahol nem kellett ezt alkalmazni mert nincs villamos. Most külföldön vagyok és itt sincs villamos és hiába tettem le a kreszt itt is, igy sem tudom és szerintem senki sem tudja :D sőt az emberek itt még a körforgalom szabályait sem ismerik mert nem indexelnek soha és be is hajtanak eléd.

júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a Kresz egy évtizedeken át hízlalt és túlbonyolított, követhetetlen szartenger, bárkit meg lehet fogni 1-2 tucatnyi eldugott előírással.

Tudtad, hogy az agyalágyult barmok a kerékpárra hatféle sebességhatárt állapítottak meg?

júl. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
4. Mondja ezt aki nem tudja megtanulni .
júl. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Elolvasom, mert kénytelen vagyok, de attól még a jogászi "munka" igazi szartengere.
júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Elég régen vezetek, de szerintem villamossal soha nem kerültem olyan helyzetbe, hogy ezen kelljen gondolkodnom. (Felénk nincs, Pestre meg ritkán járok.) Azt azért tudom, hogy a villamos esetén kb. az a legfontosabb kivétel, hogy jobbkézszabály nem ad nekem előnyt.

Rendőr már irányított párszor, de soha nem a hivatalos kézjelekkel. Lehet, hogy ha hirtelen veszem észre, nem minden ugrik be.

Amúgy meg az emberek egy csomó szabályt nem szoktak tudni. Pl. az előzést lakott területen kívül szabad dudálással jelezni. Ha bárkire rádudálnék, biztos, hogy anyázna meg mutogatna, mert nem tudná, miről is van szó.

Azt se szokták tudni, hogy a körforgalomban haladó járműnek nincs elsőbbsége alapból azzal szemben, aki most akar bemenni. Csak általában ki van téve az EAK, ettől van elsőbbsége mégis a bent lévőnek.

Meg ha furgonnal segítek költözködni az ismerősömnek, akinek a háza előtt Várakozni tilos tábla érvényes, akkor meddig állhatok ott, a száz apró dobozt pakolgatva? Erre is sokan rávágnák, hogy 5 percig. Pedig a folyamatos rakodás ideje nincs korlátozva.

júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!