Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belesetnél miért csak akkor...

Belesetnél miért csak akkor emelik ki az újságok az autó márkáját, ha az német prémium autó?

Figyelt kérdés

Balesetet okozott az Audi, veszélyesen vezetett a BMW, gyorshajtott a Mercedes, stb... de ha Renault, Ford, Honda vagy más márka okoz balesetet, akkor ott nem tartják fontosnak az újságok nagy betűkkel közölni a címben, hogy mi az autó.


Mai példa: [link]


Mind tudjuk, hogy ha az előbb említett márka valamelyike lett volna ez az autó, akkor a címben nem "sofőr", hanem a márkanév szerepelt volna.


Direkt megnéztem az európai statisztikát, és a baleseteknél a BMW csak a 4. helyen áll, az Audit meg a Mercedest pedig még a Dacia is megelőzi.


2023. szept. 20. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Több kattintást hoz.
2023. szept. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Kattintáshajhászát, prolihergelés.
2023. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

"a baleseteknél a BMW csak a 4. helyen áll"


Na jó, de mennyi autóból jön össze ez a 4. hely? :D

2023. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó, az tény, hogy kattintásvadászat a cél. Kedvencem amikor el sem olvassa senki, de már írja a böfögést, akár BMW akár gyalogos, akár bármi témában.


Volt ahol jöttek a "megint BMW" kommentek aztán aki elolvasta a cikket, annak egyértelmű volt, hogy az adott balesetben a BMW a teljesen vétlen harmadik fél volt aki az út szélén parkolt.

2023. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
33%

#2-es jól megfogalmazta 1 szóval. A prolik szeretik ha a náluk sikeresebbnek vélt emberek pórul járnak. Márkásabb autód van? Rohadjál meg!


Természetesen nem azt mondom, hogy egy jobb autómárka egyből azt is jelenti, hogy valaki sikeresebb, de ez az álltalános vélekedés. Jól esik a gyári melósnak ha azt olvassa, hogy összetört egy honfitársa státuszszimbóluma, ezért rákattint.

2023. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

#3. A BMW Európában az egyik legnépszerűbb márka, eladásban olyan gyártókat előz meg, mint a Toyota, Ford, Honda, Mazda, stb.


Amire célozni akartál az az, hogy mivel kevés van belőlük, ezért arányaiban sok balesetet okoznak, de ez pont nincs így.

2023. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

#6 Oké, és kérdés az, hogy mondjuk a hasonló eladásokkal rendelkező Ford, Toyota hol van a BMW-hez képest. Mi az ami megelőzi a BMW-t, stb.


Nyugodtan lepontozhatsz, de statisztikát senkitől nem kaptam ;)

2023. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

#7 Nem is fogsz kapni senkitől sem statisztikát. Ha állítasz valamit, akkor azt neked kell alátámasztani, nem pedig másnak cáfolni. Nem fogja senki sem elvégezni helyetted a munkát.


Jelenleg úgy állunk, hogy hasraütésszerűen ideböfögtél valamit, amiről a leghalványabb fogalmad sincs, ráadásul amilyen eszes vagy, még be is ismerted: "statisztikát senkitől nem kaptam".

2023. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pont ez a kérdésem lényege. Láthatóan ennek a válaszolónak is be van csípődve valamiért egy márka, de nem értem miért.
2023. szept. 20. 19:36
 10/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
59%

Megválaszolták előttem, de leírom én is sokadiknak, gumicsont a proliknak!


Olyan mint amikor izgalmasabb egy celeb válásán csámcsogni, hogy ott a pénz siker, oszt ezt is unja már valaki, mint, hogy a szomszéd háziasszony válik!


Nah valami ilyesmi ez is... izgalmasabb a Race-001 AMG Mercedes bukása, mint a Dobrai brazilok trabant fejreállítása!

2023. szept. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!