Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha főúton előzök megengedett...

Ha főúton előzök megengedett sebességgel, de egy mellékutcáról valaki kikanyarodik elém és összeütközünk akkor valójában ki a hibás?

Figyelt kérdés
Sajnos belefutottam egy ilyen helyzetbe egy tanulóvezető előzése közben, centiken múlt, hogy nem lett baj. Kíváncsi vagyok ki lett volna a hibás ha megtörténik a baj.
2023. ápr. 26. 16:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10: mondjuk az elég logikátlan, hogy a kresz pont fordítva van:

akkor engedélyezett az előzés, amikor jelezve van a kereszteződés.


"Tilos előzni:

e) * útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve


- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi."

2023. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Budapesten belül történt az eset, se záróvonal, se előzni tilos semmi nem volt, egy sima kerületi főút és a lakótelep egyik mellékutcájából kanyarodtak ki elém végül centikre egymástól szemben megálltunk.
2023. ápr. 26. 22:40
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
Ugyan a Kresz engedi a védett úton a kerezteződésben előzést, de én erről hamar leszoktam: még friss jogsival vészfékezéssel kellett lassítanom az egyszer csak feltűnt szembejövő autó miatt. Azóta köszi, de ezt kihagyom :)
2023. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Pont így jártunk, a baromja balra kinézett, de jobbra nem. Gyorsan se mentünk, légzsák se nyílt ki. 100%-ban a mellékútról kiforduló vitte el a játékot.


Egyébként én se engedném a kereszteződéseknél az előzgetést.

2023. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!