Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosok számára létezik...

Gyalogosok számára létezik maximum megengedett sebesség?

Figyelt kérdés
Ha elkezdenék valami csoda folytán 100km/h-val gyalogolni nem lennék veszélyes közlekedésbiztonság szempontjából?

2022. nov. 30. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Elképesztő milyen alacsony már itt a színvonal.
2022. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz 100km/h-val gyalogolni, de amúgy nem. Mivel ha zebra közelében, nem főútvonalon veszélyesen közel az úttesthez stb. jársz, értelmes vezető számít arra, hogy le fogsz lépni, tehát készen áll arra, hogy ne bántson, te meg ugye elvileg soha nem léphetsz úgy az útra, hogy ne bizonyosodj meg annak biztonságosságáról, tök mindegy, milyen gyorsan gyalogolsz. Csak a sebességedhez mérten nyilván felelősséged neked is jó előre forgatni a fejed és felmérni a szituációt. Ahogy 180-nal is csak az az autós megy (elvileg), aki képes is olyan sebességnél annyival előrébb felmérni szituációkat és jó előre felkészülni-reagálni.
2022. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem létezik.
2022. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
#1 Én néha nem értem miért ragaszkodom még ehhez az oldalhoz. Tök lecsúszott lett.
2022. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Engem szórakoztat, de ez már kritikán aluli.
2022. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég gyenge.


Ennél még az a feltaláló is jobb volt aki szerint oldalsó fényszórók meg valami kipörgésgátló talpak kellenének a kocsikra. A 3 emeletes buszokról nem is beszélve.


Mostanában már nem láttam mondjuk, hogy írt volna ki kérdést. Lehet Brüsszelig ment ezekkel a "jó ötletekkel" :D

2022. dec. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
XD szerintem vicces
2022. dec. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Usain Bolt kb 45 km/h-val tartja a rekordot, ő a 30-as korlátozásos helyeken simán gyorshajtana ezzel a tempóval (na jó az ilyen helyen meg a terep nem alkalmas, de ez már részlet kérdés). Annyira nem is troll kérdés.
2022. dec. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8: nem tudna gyorshajtani, mert a sebességkorlátozás csak járművekre vonatkozik (KRESZ 26.§)
2022. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Sok kategória csúszik egyre lentebb itt az oldalon, amúgy feltételezhető, hogy nincs, mivel annyival, ahol már kéne korlátozni, úgyse tud menni egy ember.

Habár, 5 km/h-s sebességkorlátozást látni nagyon ritkán ilyen ipari telephelyeken, na ott mondjuk még kérdéses is, hogy akkor lehet-e futni benn az udvaron... :D


Néhány kedvenc még az elmúlt napokból, ami szintén "megüti az ingerküszönöt":

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2022. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!