Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire necces itt kikerülni...

Mennyire necces itt kikerülni a megállóban álló buszt?

Figyelt kérdés

8 27

[link]


2023. márc. 11. 06:42
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha belátható, akkor semennyire.
2023. márc. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felsőzsolca? Ki lehet kerülni simán.
2023. márc. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
*Ja, bocs, Sajószenpéter, a megyét eltaláltam :-D Akkor is.
2023. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé. Kanyar is, zebra is... óvatosan kell menni, ennyi.
2023. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én pedig láttam már itt majdnem frontális ütközést, hiába nem jöttek szemből amikor megkezdte a kikerülést, meg majdnem gyalogos gázolást is, ezért nem vagyok benne biztos, hogy teljesen jó ötlet-e.
2023. márc. 11. 07:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Hát nyilván nem az. Nem véletlen, hogy zebra előtt tilos megállni autóval az út szélén. Nyilván a buszra a buszmegállóban ez a szabály nem vonatkozik, azonban felmerül a kérdés, hogy miért nem. Tehát jogilag szabályos, csak szar a jog.


Most látom amúgy, hogy mindezek tetejében még biciklisáv is van az úton felfestve. Ez itt egy baromi sokrétű kreténség.

2023. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kezdőként én lehet megvárnám azt az 1-2 percet amíg az utascsere zajlik. Akinek nem tetszik, ki tud engem is kerülni a busszal együtt, nem?
2023. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Necces, mert a kikerülést gyorsan kell végrehajtani, máskülönben nem érsz vissza egy esetlegesen felbukkanó autó előtt, viszont a zebráig vissza kell lassítani, ha át akar kelni valaki.
2023. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MGéza ***** válasza:
100%
Ha látod hogy a busz az irányjelzőjét működteti leszállást vagy utascserét jelezve, akkor esetleg ki lehet kerülni, de csak fokozott óvatossággal. Leginkább még akkor sem tenném, hacsak nem pont előttem áll be, mert a leszálló utasok hajlamosak nem elmenni a zebráig hanem a busz orra előtt átvágni a túloldalra. És akkor persze h baj történik, az autós lesz a hibás.
2023. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még a busz mögött áll az ember, nem lát el semennyire se a kanyar miatt. El kell kezdeni az előzést ahhoz, hogy ellássunk kb. 70-80 m-re. Ha felbukkan valaki, akkor ennek a fele, 35-40 m áll rendelkezésre mindkét félnek.

Mindkét irányból 40-es korlátozás van, de ilyen helyen az emberek általában 50-nel szoktak menni.

Száraz úton 40-nél 20 m alatt van a féktávolság, de nedves úton 50-nél inkább 40 körül. Ha mindkét sofőr figyel, és azonnal reagál. Ha egyik nem elég figyelmes, simán összemennek. És akkor még arról nem beszéltünk, hogy a zebra körül mászkáló, meg a busz elől kilépő gyalogosokra is oda kell(ene) figyelni.

Ha épp megáll a busz, megkockáztatnám, de ha már várhatóan nemsoká indul, inkább megvárnám.

2023. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!