Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lenne a hibás?

Ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk a belvárosban. Itt viszonylag nagy házak vannak egymás mellett és konkrétan ha a kaput kinyitod rögtön a járdára lépsz. Orral szoktam kigurulni lassan, viszont itt jönnek bringások nagy sebességgel. Na de most ha belém jön oldalról ki lesz a hibás? Tudom hogy ő már a forgalomban és neki van elsőbbsége, de én semmit nem látok egyik oldalról sem. Tehát hamarabb lóg ki a járdára az autó orra, mint hogy én kilátnék.

2023. márc. 2. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Járdán tilos kerékpározni, de ez mellékes. Ha centimétermenetben gurulsz ki, akkor talán nem annyira vaksi, hogy ne vegyen észre. Nem mindig megoldható tudom, de segítséget is lehet kérni.
2023. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, hogy az ilyen kérdések mindig arról szólnak hogyan hárítható a felelősség, nem pedig arról hogyan lehetne megoldani a problémát. Pedig, mint háztulajdonos semmi nem gátol meg abban, hogy kitegyél egy tükröt a kapudra, hogy lássál is valamit. Oké, legyen kettő, hogy mindkét irányba kiláss. De ezer más módon is orvosolható a szituáció.


A felelősséget nyilván nem úszod meg sehogyan, arról kár beszélni.

2023. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy olyan helyzet ami nem egyértelmű, fedélzeti kamerád mindenképp legyen felkészülve a legrosszabbra, mert tutira kártérítési vita lenne belőle ha ütköznétek. Meg a #2 által javasolt tükör felszerelése is sokat segítene
2023. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyrészt senki nem mondta, hogy tulajdonos vagyok, másrészt nem gondolnám hogy csak az én hibám lenne, ha valaki oldalról belém jön. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy itt tutira lehet bicózni, mert reggel akit láttam az biztos hogy fiatal iskolás volt. Viszont sok wolt futárt látok menni az úttesten. Valamint van kint egy oszlop és gondoltam, mind két oldalára ragasztok "vigyázz autó kijárat" matricát.
2023. márc. 2. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Matrica nem fogja erdekelni se a futárt, az iskolást meg főleg nem.


Egyébként nálam is hasonló a helyzet, csak én nem sík terepről hajtok ki hanem még mélygarázsból szóval kicsit körülményesebb.

Én azt szoktam csinálni, hogy minden egyes kihajtás előtt szétnézek, hogy van e a környéken gyalogos, esetleg bringás. Ha nem látok senkit akkor óvatosan elkezdem felengedni az orrát de csak lassan és épp akkora fordulatszámon, hogy ne rangasson (ne fulladozzon) alattam az autó.

2023. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Kezdjük ott, hogy járdán eleve tilos kerékpározni, bizonyos kivételekkel. Továbbá ha a kocsid oldalának hajt neki, akkor az sem igazán hihető, hogy mindent megtett volna a kerékpáros a baleset elkerülése érdekében. Én egyébként nem ilyen forgalmas belvárosi helyen lakom, de mikor kiállok a kapumon, mindig szoktam adni rövid hangjelzést, azzal nem foglalkozom, hogy ez zavar-e valakit, nem akarok senkit elütni.
2023. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!