Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Adott egy MAN TGS 440 es...

Zolika200101 kérdése:

Adott egy MAN TGS 440 es manuális kamion. Van ebben egy 6 fokozatú intarder. Ezt hogyan kell helyesen használni? Én eddig csak 2 ig mertem használni.

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fékpedált is csak negyedig mered benyomni ? A retarder/intarder állítókar ugyanúgy a fékerő nagyságát szabályozza, mint a fékpedál, csak közben nem koptatja a fékbetétet és kevesebb hő keletkezik. Kereszteződés, vagy körforgalom előtt nyugodtan feljebb tekerheted, hamarabb lelassul a szerelvény, rövidebb lesz a fékút és nem kell annyit használnod az üzemi féket.
2023. febr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben van! És a fordulatszam számít? Hogy mikor huzom rá az intardert az mindegy?
2023. febr. 20. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
A tartósfékek mindig a minél magasabb fordulat tartományban hatásosak. A piros tartományt már nem szeretik, de a kéket és a zöld felső részét igen. Ha túl alacsony a fordulat, akkor lefullad a motor (ha a vezérlő hagyja), ha nem hagyja, akkor elkezd rángatni, ne ott használd. Az intarder használata közben is ugyanúgy válthatsz vissza, nem kell a váltáskor sem kikapcsolni. Gyorsításkor viszont ki kell kapcsolni.
2023. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, az intarder minden fordulaton működik (hacsak a vezérlő ki nem kapcsolja alacsony fordulaton a működését), mert a hajtáslánc forgó részére fejt ki ellenállást, így lassítva a forgást. Az intardernél a váltóba van beépítve, a retarder pedig különálló egység a váltó előtt, vagy után.
2023. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már több ilyen kérdésed is volt.

Ennyi idő alatt már azért kitapasztalhattad volna hogy hogyan működik jól.

Próbálgassad aztán ráfogsz érezni.

2023. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget így érthető volt minden.
2023. febr. 20. 17:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném meg kérdezni ma kiirta az autó hogy tengelykapcsoló túlterhelés. Ez nagy gond? Nem egész nap volt igy hanem az utolsó fuvarnál. Kuplungot elvileg nem engedtem fel időben. Ez nagy gond? Lehet nagy baja a kuplungnak?
2023. febr. 20. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szenvedős ez a munka neked Zoli :D
2023. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szenvedős, csak kezdő vagyok, és nem nagyon ismerem meg ezeket a dolgokat. És abban bízom hogy itt lesznek kollegak akik segitenek nekem ebben, és nem oltogatnak itt. Mindenki volt kezdő szerintem.
2023. febr. 22. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!