Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol támadhatok egy másodfokú...

Hol támadhatok egy másodfokú gépjárműalkalmassági vizsgálat eredményét ha nem értek vele egyet?

Figyelt kérdés
Kaptam Budapesten a rehabilitációs orvosszakertői osztályon a Thököli úton egy szakvéleményt ami szerint csak automata autót vezethetek. Ez egy masodfokú határozat. Ezzel nem értek egyet mert tudom vezetni a normál kuplungos kocsit is, most is vezetem, de nem engedték hogy megmutassam, vizsgazzak.

2023. jan. 20. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ahol csak akarsz
2023. jan. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A határozatnak tartalmaznia kéne, hogy van-e mód kifogással, fellebbezéssel élni; ha igen akkor hol, mi módon, milyen határidőn belül.

Bár, meg is kérdezhetted volna, hogy milyen lehetőséged van.


A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet legmagasabb szintnek a másodfokú vizsgálatot írja le; azt nem tartalmazza, hogy milyen lehetőségei vannak annak, aki nem fogadja el az alkalmatlanság megállapítását, illetve a korlátozást.


Ha a kapott határozat nem tartalmaz kifogásolási, fellebbezési lehetőséget, akkor bírósághoz tudsz fordulni.

2023. jan. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Azért gondolom nem ok nélkül korlátoztak be. Nem vonom kétségbe,hogy el tudsz vezetni egy manuális váltósat, csak az nem mindegy, hogy hogyan?! Nagypapás tempóban kezeled az autót, vagy vész esetén is gyorsan tudsz cselekedni? Pl gyorsan tudsz váltani, vagy vészfékezni, benyomva a kuplungot.
2023. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha eljösz velem akkor megmutatom. Ha parizsba madridba barcelonaba elvezettem akkor talan itthon is atmennék a vizsgán..
2023. jan. 21. 22:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Te már oda elvezettél és mit, automatát vagy manuálisat?
2023. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Manálisat természetesen. Nem veletlen akartam vizsgan megmutatni es nem engedték
2023. jan. 23. 00:55
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Jól tették. Ők egy orvosi és pszichológusi szakvéleményt adtak. Neked van releváns szakirányú végzettséged és szakmai tapasztalatod, hogy felülbíráld? Nincs. Egy "szerintem" az nagyon karcsú egy szakvéleménnyel szemben. Az ilyenektől, az ilyen "majd én megmutatom, hogy csak azért is vezetek kézi váltósat" kéne végleg bevonni az automata jogsit is, mert ez a hozzáállás mentálisan tesz alkalmatlanná a vezetésre. Ugyanaz mint a büntetőfékezők beteg lelke, csak kicsiben.
2023. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A vezetés és a közlekedés, azaz az közúti forgalomban történő részvétel két külön dolog. Vezetni a hülye is meg tud tanulni, begyakorlott mozdulatsor. Több helyre figyelni, koncentrálni, a körülötted történő dolgokra időben reagálni, miközben vezetsz, az teljesen más. Nem írtad le, miért korlátoztak automatára, gondolom nem ok nélkül.
2023. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 fogalmad sincs ezekről, minek szólsz bele hülyesegeket. Hogy te mit tennél ..ki kivancsi erre? Ha nem tudsz okosat szólni inkább hallgass.


Nem hallottad: "csak akkor beszélj ha a mondanivalód ertelmesebb a csendnél" Mahatna Gandhi

2023. febr. 15. 00:20
 10/10 A kérdező kommentje:
# 8 köszönöm a hozzászolást. Nos nem az a lényeg hogy miért korlátozták. Ez most nem relevans. Az hogy van e valakinek ilyen tapasztalata, hogy elutasitás után ha nem értett egyet akkor hova fordult.. es mi volt a kimenetel.
2023. febr. 15. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!