Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aszfaltozás során miért nem...

Aszfaltozás során miért nem kevernek bele fehér szinü olyan anyagot amitől fehér lenne az aszfaltút és a sötétben jobban lehetne látni az utat?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos régebbi utak amik világosabbak, mintha beton is lenne benne és ezáltal este nem az a fekete szint adja hanem legalább világos barna szinü és igy jobban látni az utat, kanyart.

Miért nem kevernek az aszfaltba olyan fehér festéket ami az asztfalt anyagot fehér szinüre festi, vagy legalább világosabbra hogy ne legyen az a zavaró balesetveszélyes gyászos aszfalt szin.


2023. jan. 11. 22:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
96%
19: Nézz körül pl. Csapod, Pusztacsalád körül. Még csak nem is Kelet-Magyarország. Az utak 90%-án se úttest széle festés, se oszlopok. Utána görgesd nyugatra a térképet 50 km-t és nézd meg az osztrák mellékutakat. Mindenhol oszlopok, virító felfestések, az aszfalt minőségét most nem is említem.
2023. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 NTBS ***** válasza:
Mert megdrágítja.
2023. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Éjszaka alacsony a forgalom, indokolatlan lenne az utak láthatóságát az éjszakai viszonyokra optimalizálni. Világosítással a nappali látásviszonyok romlanának, jelentősen megnövelve a balesetek számát.

Egyébiránt felénk, Zala-Vas-Győr megye térségében amúgy sem lehet éjszaka száguldozni a vadveszély miatt. Nem is az utat kell látnod igazából, mert annak a közepét úgyis eltalálja az ember, hanem az őzeket, szarvasokat, vaddisznókat kell észrevenned. Nem mindegy hogy 100-al találkozol velük vagy csak 50-el. Néhány helyen meg olyan göröngyös az út, mintha egy gondozatlan vadonba mennél (pl. Tormásliget-Újkér szakasz, vagy Csepreg-Lócs-Simaság szakasz, de általánosságban véve is Vas megye és Győr megye közötti rész különösen szar, ahogy a 21-es válaszoló is főlhozott egy példát ebből).

Havas úton nem tudom ki vezetett már közületek, de itt vidéken nem gyakran nyomják le a falukat összekötő utakat, az utat max abból sejted merre megyen ha van keréknyom előtted...

2023. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Éjszaka alacsony a forgalom"

De nem csak éjfél és egy óra közt van sötét. Télen a munkába járók egyik fele sötétben autózik munkába, a másik fele meg sötétben autózik haza. (Én szoktam 12 órázni is, pl. tegnap reggel sötétben, szakadó esőben mentem, este meg sötétben, szakadó esőben érkeztem haza.)

Ilyen körülmények közt, mikor ritkásan, de folyamatosan jönnek szembe lámpával, a távolságit nem lehet felkapcsolni, a közel érő szembe jövők tompítottja fél percenként elvakít annyira, hogy a kanyarokban le kellett fékeznem 70-ről 60-ra, mert egyszerűen nem láttam, merre van az út, minden egyforma fekete volt, az úttest is, meg a padka is. (Hiába volt felezővonal, de az eső elsimította a felszínt, és nem volt, ami visszaverje felém a fényt, kb. 2 csíkot láttam magam előtt akkor is, mikor épp nem vakítottak el.)

Amúgy én is félek a vadaktól, felénk is sok van, de ilyen körülmények közt se a kátyúkat nem tudom figyelni, se a vadakra nem tudok figyelni, minden koncentrálásra szükség van ahhoz, hogy egyáltalán az úton tudjak maradni. (És mielőtt valaki írná, nem vagyok alkalmatlan. 35 éve vezetek balesetmentesen saját és céges autókat, a reflexeim bőven átlagon felüliek.)

Eltekintve attól, hogy ez egy trollkérdés:

Vannak olyan utak, amik világosabb kavicsból készültek. Szakadó esőben mindegy ugyan, de száraz úton lényegesen jobban látni sötétben ezeken, a jobb fényvisszaverődés miatt.

Bár a bitumen festése értelmetlen, mert ez egy kiváló festőképességű anyag, és nehéz lenne megfesteni, de a világos kavicsok felszínét egy idő után letisztítják a kerekek, és ez segít az úttartás mellett a kátyúk felismerésében is.

2023. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!