Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Aszfaltozás során miért nem...

Aszfaltozás során miért nem kevernek bele fehér szinü olyan anyagot amitől fehér lenne az aszfaltút és a sötétben jobban lehetne látni az utat?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos régebbi utak amik világosabbak, mintha beton is lenne benne és ezáltal este nem az a fekete szint adja hanem legalább világos barna szinü és igy jobban látni az utat, kanyart.

Miért nem kevernek az aszfaltba olyan fehér festéket ami az asztfalt anyagot fehér szinüre festi, vagy legalább világosabbra hogy ne legyen az a zavaró balesetveszélyes gyászos aszfalt szin.


2023. jan. 11. 22:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Nekem jó az eredeti, sötét aszfalt. Eddig semmi problémám nem volt vele, ugyanolyan sebességgel tudtam haladni mint nappal.
2023. jan. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Az autók oldalára szerelt lámpásra gondolsz?
2023. jan. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
14: Azt se tudom mit kérdezell. Én az utat kérdem hogy miért nem lehet világosabb aszfaltot csinálni hogy éjszaka jobban lehetne látni.
2023. jan. 12. 03:04
 14/24 A kérdező kommentje:

7: Te tényleg buta vagy és valóban vak is.

Havazás után amikor tiszta fehér az út és vakit a nap akkor megvakulsz??


Éjszaka egy havas úton (nem havazás közben) jobban látni mint egy fekete száraz aszfalton.

2023. jan. 12. 03:09
 15/24 anonim ***** válasza:
76%
" Akárki " vagy kérdező de gyüjtöd a pontokat!!🤣😂
2023. jan. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, milyen színű az aszfalt. Az a fontos, hogy a felfestések jól láthatóak legyenek. Nálunk a legtöbb helyen teljesen le van kopva vagy fel se festik az úttest szélét. Vidéken, mellékutakon néha életveszélyes éjszaka közlekedni.
2023. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 MGéza ***** válasza:
83%
Tekintve, hogy az út szélét 50 méterenként fényvisszaverő méterkarók jelzik, így megint egy majdnem teljesen értelmetlen ökörség. Mondjuk már nem automatikusan pofán verő beépített alkoholszonda az ötlet, haladás, én ennek kicsit örülök.
2023. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

"Ezert van az ut szele meg a felezovonal felfestve sotetben, megvilagitva nagyon jol latszo, uvegszemcseket is tartalmazo festekkel ."

"Városon kívül pedig vannak az út szélén elhelyezett vezetőoszlopok."


Ugyan a kérdező felvetése elég nagy butaság, de azért aki ezeket írta, az igazán kimozdulhatna Bp. környékéről vagy a nyugati határszélről Kelet-Magyarországra is. Az országutak igen nagy részén (és nem csak századrangú utakon) semmi ilyesmi sincsen.

2023. jan. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 MGéza ***** válasza:
95%
#18: Jó, akkor mutasd azt az utat, mert Magyarország szinte összes valamirevaló útját már bejárta legalább egyszer a Google utcafotós autója.
2023. jan. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%

Nagyobb részben igaza van a 18-asnak.

Pl. Heves megye még annyira nem Kelet, de a utak túlnyomó többségénél nincs Úttest széle felfestés, meg vezetőoszlop is úgy az utak felénél van. Felezővonal az többnyire van, de sok helyen le van kopva, és éjszaka csak fele-harmada távolságról látszódik, mint friss festésnél.

2023. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!