Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi ezért a büntetés?

Mennyi ezért a büntetés?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem felkapcsolni a lámpát lakott területen kívül. Rákerestem google-ön de nem találtam meg hogy mennyi az annyi.

2023. jan. 7. 13:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Messze nincs minden szabálysértésre jogszabályban meghatározott, kötelezően alkalmazandó bírságösszeg.

A forgalomban résztvevő járművek kötelező kivilágításának elmulasztására sincs. Ilyenkor a Szabálysértési törvény általános rendelkezése szerint ötezer forinttól ötvenezer forintig terjedhet a bírságösszeg. (Ötezer forinttal maradék nélkül osztható összeget szoktak kiszabni, mert ez váltható át maradék nélkül közérdekű munkára vagy szabálysértési elzárásra.)

Ha nem állítottak meg, akkor nem bírságoltak meg, és nem is fognak.

2023. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

5000 Ft és nem jár érte büntetőpont. Ha nem állítottak meg, nem leszel büntetve.

Sok vidéki suttyó amúgy sem használja soha.

2023. jan. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jól írják, az objektív felelősség nem vonatkozik rá, tehát csak akkor tudnak megbüntetni, ha konkrétan elkapnak vele. (Mert egyébként nem bizonyítható, hogy ki volt a sofőr.)

Majdnem azt írtam, hogy ez így nem büntethető. De büntethető elméletileg, viszont gyakorlatilag nem, a sofőr kilétének bizonyíthatatlansága miatt.

2023. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!