Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az új autók fényszóróját...

Az új autók fényszóróját miért csinálják olyan erősre?

Figyelt kérdés
Oké hogy fontos este látszani, de ez már a ló túloldala, hogyha szembejön vagy mögöttem jön akkor kifolyik a szemem az erős fénytől.
2022. nov. 7. 07:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az a tapasztalatom, hogy azok vakítanak, akik szerint a NAPPALI menetjelző szürkület után is elfogadható, és nem váltanak át tompítottra, ami által a menetjelző automatikusan lekapcsolna. Sajnos nagyon kevesen tudják, melyik világítás pontosam mikor, mire való, értem ez alatt azokat is, akik csak büszkék a sokmilliós SUV-ra, meg azokat is, akik a láthatóság jegyében karácsonyfát csinálnak a motorjukból.
2022. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

#10 Tájékoztatnálak, hogy az automata világításvezérlés nem egyenlő a távolsági fényszóró asszisztenssel.

Az automata világításvezérlés csak a fényt érzékeli, tehát ha a környezeti fény egy bizonyos szint alá csökken akkor kapcsolja a tompítottat. A távolságit neked kell üzemeltetni.

A távolsági fényszóró asszisztens az ami figyeli a szembejövőt és az előtted haladót, és az kapcsolja le és fel a refit.

Felszereltségi lista alapján a Vitarában egyáltalán nincs is ilyen funkció, a Swiftben viszont csak GL+ felszereltségtől érhető el.

Nem néztem meg az összes modellt, de már ennyiből is ki kellene derülnie számodra, hogy nem minden modellben van ez az extra.

2022. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%
Ezekkel a csoda kitakarós meg mátrixos fényszórókkal az a baj, hogy már ha a paraszt egyszer nekikoccant vele a tescoban a padkának, akkor már nem úgy fog állni alámpatest, ahogy azt a gyárban bekalibrálták, úgyhogy látja a kamera, hogy te jössz, majd kitakar melletted 5 méterrel egy foltot, téged meg továbbra is vakít telibe.
2022. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem az új autókkal van a baj, hanem azzal, hogy neked valószínűleg farkasvakságod van. Szemészetesen kérj egy kivizsgálást, mert így veszélyes közlekedni.
2022. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#14: na, ez egy rendkívül okos hozzászólás volt :)))
2022. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező írta, hogy este kifolyik a szeme a lámpáktól... Ez tipikus farkasvakság. Nem tudom mire gondolsz, hogy "okos hozzászólás volt". Szerintem a kérdésben leírtakra reflektáltam.
2022. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
37%

A lámpától folyik ki a szeme, ami nem a farkasvakság tünete. A farkasvakság szimplán annyit jelent, hogy rossz fényviszonyok között rosszabbul lát, mint az átlag.

Hülyeségeket beszélsz, és még azt hiszed továbbra is hogy neked van igazad. Ugyan ez volt korábban, az automata fényszórónál is. Kevered a szezont a fazonnal.

2022. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#16: annak semmi köze a farkasvaksághoz, hogy vakítja az embert a távolsági fényszóró.
2022. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan szembetegség, aminek tünete az elviselhetetlen fényérzékenység sötétben. Ilyenkor minden lámpa, világító tárgy zavarja a szemet, egy reflektor meg pláne, ami esti körülmények között az egyik legerősebb fényforrás, amivel találkozni lehet. Úgy emlékszek, hogy ez is a farkasvaksághoz párosul, de akkor ezek szerint rosszra gondolok, javítsatok ki.
2022. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
#19: az erős szembefény azért bántja a szemet sötétben, mert a pupilla ki van tágulva. Ez teljesen normális.
2022. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!