Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen szabály tiltja az...

Milyen szabály tiltja az övcsat (hosszabbító) használatát?

Figyelt kérdés

[link]

Több oldalon is olvastam, hogy személyszállítás közben nem szabad használni. De mi tiltja?


2022. okt. 31. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom mert olcsó kínai bóvli, egy ütközésnélnem bírna ellen állni a hatalmas rántásnak és eltörne.

Amúgy meg minek van ilyen? Kihúzod az övet plusz pár centire és kész.

2022. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyilván valami célja van vele az embernek, ha ilyet akar venni, nem gondoltál erre?

Én konkrétan azért akarok ilyet venni, mert a kocsiban a csat (a fogadó rész) nehezen működik, és lényegesen olcsóbb egy ilyen, mint egy komplett új, még akár bontott is. Az egyszerűségről nem is beszélve.

De ültem már olyan kocsiban, ahol a gyárihoz alig lehetett hozzáférni, annyira lent volt. Ilyen esetben is jól jön ez, ezzel a pár centivel megoldódik a probléma.

Vagy ha idegesítően hangosan csipog a kocsi mondjuk garázsba beállás, telephelyen való odébb állás esetén, ha nincs bekapcsolva az öv. Vagy ha a kutyát érzékeli a kocsi a másik ülésen, és csipog menet közben. Ezekben az esetekben is jól jön.

A kérdés az volt, hogy milyen szabály tiltja a használatát. Ha tiltja valami.

2022. okt. 31. 09:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben van, hogy műszaki vizsgán bukási ok, ha a biztonsági öv bekötési pontja nem minősített, nem jóváhagyott.

A fenti alkatrész mellé adnak műbizonylatot is?

2022. okt. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Néhány ezer Ft. egy bontott övcsat. A többi csak kifogás. Ha zavar, hogy csipog, akkor kapcsold be az övet. Azért csipog. Kutyát meg kezdjük ott, hogy eleve nem szabályos utastérben szállítani, de ha már ott szállítjátok, akkor be kell kötni hámmal.
2022. okt. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3

Ez az, köszönöm.

Az mondjuk nekem nem derül ki, hogy műszakin foglalkoznának vele. De nem számít, egy baleset esetén mindenképpen néznék, vagy esetleg közúti ellenőrzésnél.

2022. nov. 1. 05:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!