Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miert ez a helyes athaladasi...

Miert ez a helyes athaladasi sorrend?

Figyelt kérdés

ACB


[link]


en azt hittem hogy CBA a jobbkéz-szabály miatt.


2022. okt. 19. 21:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
20: Ha a C mehet elsőként akkor fejezze is be. Nem ezért van a jobbkéz szabály?? Behajtok félig az útkereszteződésbe mert ugye én vagyok a C és aztán adjam át az elsőbbséget az A-nak akinek éppen legutoljára lenne az elsőbbsége. :P
2022. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%

#21 Te most tényleg ennyire retardált vagy?


"Ha a C mehet elsőként akkor fejezze is be."


De hát nem ő mehet elsőként, ezt még mindig nem fogtad fel?


"Nem ezért van a jobbkéz szabály??"


Nem, nem ezért.


A jobb kéz szabály azért van, hogy KÉT közlekedő fél között eldöntse az elsőbbséget.


Attól, hogy a két fél között elsőbbségi helyzet lép fel, még a feleknek külön-külön is lehet elsőbbségi helyzete más közlekedőkkel szemben.


"adjam át az elsőbbséget az A-nak akinek éppen legutoljára lenne az elsőbbsége. :P"


Amúgy te elolvastad miről írtunk eddig?


Konkrét KRESZ jogszabály volt linkelve a KANYARODÁSI SZABÁLYRÓL.


Te nem ÁTADOD az elsőbbséget, tekintve, hogy az elsőbbség nem egy adok-kapok dolog. Az elsőbbség egy TÉNY, ami előre el van döntve, pontosan ezért elsőbbség a neve.


És mivel a KANYARODÁSI SZABÁLY kimondja, hogy a balra kanyarodónak ELSŐBBSÉGET KELL ADNIA a jobbra, kis ívben kanyarodóval szemben, így neked igen, meg kell állnod a kereszteződés közepén és csak akkor kanyarodhatsz be, ha az elsőbbségadási kötelezettségednek eleget tettél.


De nyilván a KRESZ teszt a hülye... :D

2022. okt. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
11%

22: Jól van már ne ordíts mert mindenki alszik. :D


"És mivel a KANYARODÁSI SZABÁLY kimondja, hogy a balra kanyarodónak ELSŐBBSÉGET KELL ADNIA a jobbra, kis ívben kanyarodóval szemben, így neked igen, meg kell állnod a kereszteződés közepén és csak akkor kanyarodhatsz be, ha az elsőbbségadási kötelezettségednek eleget tettél."


Tényleg igy van, igazatok van, kinyomoztam. :P :)


Bocsi mindenkitől mert ütődött voltam és mert lepontoztam mindenkit! :)


Már belefáradtam, megyek aludni. :P :D

2022. okt. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
81%

#21 Itt a tökéletes videó:

https://www.youtube.com/watch?v=hF1va8oOQAs


Ez ráadásul egy "sakk-matt" helyzet, ahol mindenképpen kölcsönös udvariasságra van szükség. De itt is elhangzik a lényeg, KANYARODÁSI SZABÁLY alapján nincsen a balra kanyarodónak elsőbbsége a vele szemből érkezővel szemben.


A videóval ellentétben annyival egyszerűbb a helyzet, hogy a kérdésben egyértelműek az elsőbbségi viszonyok.

2022. okt. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
26%

Elméletben ACB


Gyakorlatban pedig megáll mindenki mert senki nem fogja érteni, hogy mi a f*sz van. Talán a buszos akinek PAV-ja van ő kapcsol leghamarabb így elkezdi nyomni a dudát a B-nek, hogy húzzon már onnan, hogy be tudjon tőle kanyarodni mire az értelmetlen fejjel néz kifelé a szélvédőn, majd nagy nehezen tovább szüttyög, aztán bekanyarodik a busz kis ívben utána meg követi a C jármű nagy ívben.

2022. okt. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
84%
ACB. Egyértelmű. Akinek van jogsija, annak ez nyilvánvaló, más meg ne pofázzon bele.
2022. okt. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 NTBS ***** válasza:
28%
Kresz.
2022. okt. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
74%

"senki nem fogja érteni, hogy mi a f*sz van"


Az már régen rossz, ha egy ilyen egyszerű szituációt nem értesz... :D

2022. okt. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
55%
Nem jó a link.
2022. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
62%
29: Melyik?
2022. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!