Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy idő után megszokom a...

Egy idő után megszokom a szembe jövők fényét?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja vezetek önállóan, de éjszaka még csak pár hete vagyis sötétben. Nem tudok gyorsan menni ha sok autó jön szembe, én tényleg nem tudom, más hogy tud gyorsan menni ilyenkor?


Általában 60km/h-val megyek ilyenkor. Nem arról van szó, hogy nem merek gyorsabban menni de tényleg nem látom azt a távolságot ilyenkor, ami kellene ahhoz, hogy gyorsabban haladjak..


Azt olvastam, hogy minél többet megy így az ember annál inkább megszokja. Lehetséges ez?


2022. okt. 8. 22:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként kanyarokkal teli erdős terület, nem egyenes az út. Ha egyenesben megyek akkor többel megyek, ez csak kanyaroknál van.
2022. okt. 8. 22:01
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az ut jobb oldalara koncentralj. Szoval ne nezz bele a masik fenyszorojaba.
2022. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt próbálom csinálni remélem idővel jobban rááll a látásom.
2022. okt. 8. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy sötétben nem is kötelező 60-nál többel menni. Én, amióta vadat találtam, fokozottan figyelek arra, hogy sötétben inkább lassabban menjek.
2022. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd az út jobb szélét, azt általában mindig láthatod a saját fényedben. Ha nem tartod elégnek a fényt, ellenőrizni kell a lámpát, az öreg fostenger projektoros lámpa foncsorozása szeret megvakulni. De tehetsz bele túlfeszített izzót, kicsit jobban világít (pl. Osram Nightbraker Laser) A tompított emelkedését is próbáld növelni, amíg nem vakítja a szembejövőket. Ha nem érzed biztonságosnak, lassíts le, majd a többiek megelőznek és slussz.
2022. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BeernPalesz válasza:
93%
Az a lényeg, hogy mindig annyival közlekedj amennyivel biztonságosnak érzed. Ne próbálj azért gyorsabban menni legközelebb mert más gyorsabban menne. Majd ráérzel, hogy hova kell nézni szépen fokozatosan de egyébként ha tartod ezt a 60as tempót éjszaka akkor sem lehet senkinek egy szava sem. Ismeretlen helyeken ahol nem ismerem az előttem lévő utat és a minősége is olyan, én sem nagyon mennék ennél gyorsabban éjszaka.
2022. okt. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha eléggé bizonytalan vagy, akkor engedj előre autókat és úgy menj utánuk, tarsd a tempójukat, igy lassan megszokod.

Én is igy szoktam, fóleg ha ismeretlen helyen járok és rám sötétedik.

2022. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Annyival menj, amennyit biztonságosnak érzel. Akinek nem tetszik, majd megleőz, ne törődj vele.
2022. okt. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!