Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy parkolóból az onnan...

Ha egy parkolóból az onnan nyíló zebrán át hajtok ki, azzal sértek bármilyen szabályt?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor melyiket?

Szituáció, részletesebben:

Az út mellett van egy kis parkoló. Teljes egészében, az úttestig aszfaltozva. A szélén egy lánckorlát választja el az úttesttől. Egy helyen meg van szakítva a lánckorlát, ott van az úttesten keresztül egy gyalogos-átkelőhely.

Időnként előfordul, hogy a piacra érkezők megállnak a parkoló bejáratánál, és ott hagyják az autójukat. Ilyenkor a "bezárt" autók a zebrán át szoktak kimenni.


2022. szept. 30. 14:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hogy tiltott helyen közlekedsz gépjárművel, esetleg a gyalogosok veszélyeztetése is lehet.
2022. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az autó gyalog megy át rajta, akkor szabályos. Egyéb esetekben meg teljesen szabálytalan. A többiek szabálytalansága nem ment fel engem a magam szabálytalansága alól.
2022. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1

Melyik paragrafus tiltja?

(Nem emeltem ki, de nyilván csak magában a kérdezett helyzetről van szó, amikor 10 km-es távolságban nincs se gyalogos, se más jármű, csak önmagában lehajtok a zebrán keresztül.)

2

De hát nem írta senki, hogy az autó áthajtana a zebrán.

Csak ott hajt fel az útra. Ha a vezetés közben, az úton haladva áthajtasz egy zebrán, a te logikáddal az is szabálytalan, mert a zebrán haladsz. Vagy ha én a kapumból balra kanyarodok nagy ívben, én is keresztülhajtok a jobbra tartó sávon, a helyszínből adódóan 45 fokban a forgalommal szemben, mert helyben a túlsó sávban nem tud elfordulni az autóm, mégse lehet azt mondani, hogy rossz sávban közlekedtem.

2022. szept. 30. 15:29
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Akkor írj teljesen egyértelműen. Még jobb, ha Google térképen megmutatod.

Ne nekünk kelljen kitalálni, mit is akarsz kérdezni.

2022. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Tudod az a bibi, hogy ha a zebrára merőlegesen halad, akkor minek kérdezősködni? Ha odáig szabályosan jutott el, akkor a zebrát is keresztezheti.
2022. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Én is azon a véleményen vagyok, hogy ha a zebráig el lehet szabályosan jutni gépjárművel, akkor nem tudok olyan szabályról, ami tiltaná a zebra igénybevételét gépjárművel. Nyilván nincs elsőbbsége és a gyalogosokat még csak nem is zavarhatja, pláne nem veszélyeztetheti. Magam is rendszeresen használtam ilyen helyet ingatlanról kihajtásnál, más opció nem lévén.
2022. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy informális parkoló.

[link]


Itt rendszeresen jönnek ki az autósok, végig a járdán, majd hosszában a zebrára. És nagyon dühösek, ha nem ugrassz el az útjukból.

Ez biztosan teljesen szabálytalan.

2022. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

4

Az eredeti kiírásból mi nem volt neked egyértelmű?

Azért nem linkeltem a helyet, mert nem helyfüggő, és pontosan leírtam a helyzetet.

5-6

Mégis valahogy olyan érzése van az embernek, hogy a zebrán az útra hajtani, az nincs egészen rendben. De nem jutott eszembe semmilyen szabály, ami ezt konkrétan, vagy akár csak úgy általánosságban is tiltaná. Azért írtam ki kérdésnek, hátha más tud valamit.

Én mondjuk még csak egyszer kényszerültem itt kimenni, de másokat már többször láttam.

7

De miért a járdán autóznak, miért nem a kavicson?

Bár a módszerben ezek szerint ott is csak az a gond, hogy a járdán haladnak.

2022. szept. 30. 17:21
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Zebrán az útra. Ezt én nem értem.

A zebrától jobbra és balra nem út van? Írj már normálisan, és ne engem bírálj!

2022. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
8. Te kérdező! Nem tudnám értelmesebben írni, mert ez csak egyre zagyvább lesz?
2022. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!