Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ennyire bonyolult...

Miért ennyire bonyolult egyeseknek a jobbkézszabály?

Figyelt kérdés

30-as övezetben lakom, napi szinten jönnek olyanok, akiknek eszükbe se jut megadni az elsőbbséget. Viszont sokszor, pl.ma is megálltam, hogy elengedjem a jobbról érkezőt. Ő bizonytalan, megáll, majd int, hogy menjek, mikor elindulok, akkor mégis meggondolja magát és elindul ő is.

Aki nem tudja értelmezni ezt az egyszerű szabályt vagy inkább udvariaskodik, az miért nem ül be egy kresztanfolyamra? Már gondolkodtam rajta, hogy nyomtatok egy "jobbkéz szabály?!" feliratot és felmutatom ezekben a helyzetekben. Udvariaskodás vagy "lesz ami lesz megyek" gondolkodás helyett a szabályt alkalmazva sokkal hamarabb haladna mindenki.


2022. szept. 23. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Sokan nem értik, gondolom te is jártál már üzlet parkolóban.
2022. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szar tanárja volt és vagy elfelejtette. Nálunk elméleten "belénk verték", hogy ha lemondok az elsőbbségemről, akkor utána nem indulok el.
2022. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
A helyzet csak rosszabb, ha elágazás van. Kereszteződésbe még csak-csak benéznek, de ha elágazás van, akkor automatikusan azt hiszik, hogy nekik van elsőbbségük (pedig nem). Ahogy az oktatóm tanította: "a hülyékre is neked kell vigyáznod".
2022. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

az emberek ismerik a jobbkéz-szabályt..na jó, néha bizonytalan, de hallott róla. Azért udvarias,mert félti a kedvenc családim ékszert, (pont mint a kérdező), és inkább lassú, és elengedős..

Én is harmincas övezetben lakom, két-három helybéli tartja be, az átmenő forgalom leninkább versenyszerű...

Én ezt tudom, nem szólok, nem integetek, megvárom a győztes elsuhanását..


Szóval egyre több türelem is kell, azt az autósiskolában nem adnak...néha az oktató is híján van.


Szóval nem bonyolult az a jobbkézszabály, csak épp ott, akkor nem sikerült megadni..

2022. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Felénk kevés a jobbkéz szabáylos rész, nagyjából mindenhol kint az elsőbbségadás tábla. Nem szoktam hozzá, pl a tesco parkolóban is kialakult a rend, hogy a parkolóba beérkezőt engedik el, meg aki egyenesen halad.
2022. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

tegyük hozzá, jó pár helyen elég megtévesztő a kialakítás. a környékünkön is van több igencsak jelentős méretű és aránylag forgalmas utca, tengernyi hellyel, több helyütt osztott pályával

a kutya se gondolná elsőre, hogy rajtuk haladva elsőbbségadási kötelezettséged van a jobbra eső, kocsikihajtóktól alig megkülönböztethető fika kis utcácskák számára.

2022. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
60%
Mert sokan figyelmetlenek.
2022. szept. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hozzáteszem a zóna tábla felett kint van az egyenrangú tábla és felfestés is van viszont az átmenő forgalom ugyanúgy 80nal végig megy rajta egyenesen megyek szabályokkal. Baleset is volt már többször.


Vagy nem ismeri fel vagy nem érdekli az egész vagy egyszerűen nincs mit veszíteni.

2022. szept. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon sok téveszme is él az emberekben. A rendeletben nincs jobb kéz szabály, csak mi hívjuk így. Nem ez a baj, hanem az, hogy nem csak táblátlan helyen él ez.

Ha nekem maci van, tőlem jobbra neked is, akkor te mehetsz előttem.

Ha egyszerre váltanánk sávot ugyanoda, a jobbról bslra váltónak van elsőbbsége.

Ha egyszerre erkezik a körforgalomhoz két jármű, ott is a jobbról erkező vsn előnyben.

Naponta tapasztalom, hogy sokan valamiféle balkéz szabályként értelmezik a körforgalmat. Ott állok, és csak jönnek és jönnek be balról...

Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a stop erősebb, mint a maci.


Nem tudok egyszerűbb elsőbbségi szabályt, mint az egyenrangú utak ...

2023. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a körforgalmas bullshitedet nem értem. Minden körforgalomnál kint van egy elsőbbségadás kötelező tábla. Szerinted kinek kellene elsőbbséget adni, ha nem annak, aki már bent van a körforgalomban?
2023. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!