Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a büntetèse, ha 1 sörrel...

Mi a büntetèse, ha 1 sörrel vezetek?

Figyelt kérdés
Megittam egy 0.33 as Miller sört. Rájöttem, hogy tankolni kellene, de így már nem. Párom megkèrdezte, mi a büntetèse, ha elkapnának. Utánna egy kalkulátorba megnèztem menyi lehet az alkohol szintem. Azt írta 1.2 g alkohol fogyasutottam, ès hogy 0 lenne a mèrès. Esetleg valaki el tudná magyarázni? Mikor vezethetnèk, mi lenne a büntetès, ha vezetnèk?
2022. aug. 7. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi sörrel semmi, kb 1 óra múlva 0.
2022. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Na most már mehetsz tankolni.

Persze én azt else tudom képzelni hogy valaki semmit nem akar csinálni, nem akar sehová menni az autóval , hanem csak úgy egyszerűen tankolni akar elmenni.

2022. aug. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
#1: Korábban én sem tudtam ilyet elképzelni, de múlt héten én is ezt csináltam, nem akartam úgy nekindulni a hétvégének a hátsó ülésen szenvedő gyerekkel, hogy nem tudom lesz-e benzin a kocsiba. A városban elég sok kúton egyszerűen nem volt benzin (vagy csak nem adtak, nem tudom). Semmilyen. Ezért úgy voltam, hogy inkább este keringek.
2022. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
#2-nek szólt az előző
2022. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Légalkoholszint:

0.15-ig 30 ezer Ft

0.25-ig 100 ezer Ft

0.25 felett már bűncselekmény, eltiltás, esetleg szabadságvesztés stb.

2022. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Valaki ennyire nem birja ki hogy ne igyon??

Ez már alkoholizmus!

2022. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
1 sör 1 büntetés. 2 sör 2 büntetés 😉
2022. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Egy 80 kg-os ember szervezete kb. 0,8 gramm alkoholt bont le óránként. Ha 1,2 grammot fogyasztottál, akkor másfél óra alatt teljesen kiürül a szervezetedből.

De ha megfújatnak félóra múlva, akkor is feltehetőleg nullát mutat a szonda, vagy legalábbis hibahatár alatt, és elengednek. (A szondáknak van egy hibahatáruk, ezért a gyakorlatban nem 0 értéktől van büntetés, hanem csak a hibahatár feletti értéknél. Egy 0,33-as sör még kb. belefér ebbe a "mérhetetlen" kategóriába.)

2022. aug. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6# nyaralni voltunk, elfelejtettem a tankolást, èn kèrek elnèzèst, hogy 5 hónap után megmertem inni egy sört...
2022. aug. 10. 07:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!