Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Főútra sem lehet balra kanyaro...

Főútra sem lehet balra kanyarodva ráhajtani?

Figyelt kérdés
A Kresz tananyaga csak arra tért ki, hogy főútról nem lehet balra lefordulni kerékpárral, hanem le kell szállni és át kell tolni (bár kicsit hülyeségnek tartom). Na de ha alárendelt útról fordulok rá főútra, akkor azzal is szabályt sértek?
2022. júl. 15. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt csak lakott területen kívül érvényes a főútvonalról balra kanyarodáa tilalma , másrészt mellékútról nem tilos a balra kanyarodás főútvonalra.
2022. júl. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Lehet.
2022. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Így már világos! :)
2022. júl. 15. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

"le kell szállni és át kell tolni (bár kicsit hülyeségnek tartom)"


Ez nem feltétlenül hülyeség, hanem egy biztonsági lépés. Azzal, hogy leszállsz, van időd körültekinteni, és biztonságosan átkelni.


Mondjuk ezt sokan nem tartják be, sok baleset is van abból, hogy a kerékpáros egyszer csak gondol egyet és megy keresztül mindenen.


Ellenben ha alsóbb rendű útról érkezel, akkor alapvetően köteles vagy elsőbbséget adni, vagy megállni, helyzetedből adódóan jobban körül is tudsz tekinteni.

2022. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Lakott területen kívül sokkal nagyobb a sebesség, tehát a biciklis ha szabályosan is akar balra kanyarodni, tehát kézzel jelezve, akkor is sokkal rövidebb a reakcióideje mind a mögötte haladó autósnak és neki is nehezebb felmérnie a mögötte haladó forgalmat leszállás nélküli körültekintéssel. Ehhez hozzá jön, hogy a legtöbben jó esetben csak hátrapillantanak aztán uzsgyi keresztbe, árkon-bokron át... Tehát nem indokolatlan.
2022. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó két válasz teljesen jogos. Nálunk úgy van azon a szakaszon, ahol én közlekedek, hogy van egy T elágazás és a főúton van kanyarodósáv ugye, én eddig úgy csináltam, amíg nem voltam tisztában ezzel a szabállyal, hogy lelassítottam és többszöri hátratekintéssel megfigyeltem hány autó jön mögöttem, megvártam szépen míg elmennek, majd megnéztem esetleg jön e még valaki, ha már tiszta volt a levegő, szépen átmentem a kanyarodósávba, és a szembejövőkre figyeltem, ha nem jött senki, akkor bekanyarodtam. De a szabály az szabály, inkább leszállok, nem akarok sem balesetet okozni, sem pedig büntetést. :)
2022. júl. 17. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!