Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpánál már sárga lámpánál...

Lámpánál már sárga lámpánál el szabad indulni vagy csak zöldnél?

Figyelt kérdés

Mert például ebben a videóban idegbeteg uraságánal talán pont ez volt a gondja, hogy az előtte levő nem taposta le a gázpedált amint felvillant a sárga: [link]


Szabályos sárgára elindulni vagy csak zöldre?



2022. júl. 10. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Sárga felkészül, zöldre indul.
2022. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Az piros-sárga, nem csak sárga.


"a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató piros és sárga fény együtt a továbbhaladás tilalmát jelzi, és arról tájékoztat, hogy zöld fényjelzés következik;"


A videóban nem a lámpánál való elinduláson akadt ki a jómadár, hanem haladna, és úgy véli direkt feltartják. Lehet volt szóváltás is közöttük.


Olyan ideges már, hogy elrontja, és visszamegy a külsőbe amikor jobban megindul a belső, aztán megint vissza a belsőbe.

2022. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha sárgánál indulsz, elkap a postászöldre (= piros fázis elejére) érkező billencs oldalról.


Tehát sárgára nem indulunk, az ilyen izgága fåszoktól meg próbálunk minél jobban lemaradni.

2022. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%

"Mert például ebben a videóban idegbeteg uraságánal talán pont ez volt a gondja, hogy az előtte levő nem taposta le a gázpedált amint felvillant a sárga"


SEMMILYEN körülmények között nem értelmes ember cselekdetére vall az, amit tett. Akár piros-sárgára akart elindulni, akár a zöld első tized másodpercére, de ha 10mp-ig áll a BMW a zöldnél mert elbambult, akkor sem. Én az ilyeneknek úgy ahogy van, elvenném örökre a jogosítványukat.

2022. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A videohoz: furgonbohóc, makimajom mit ugrál?

:-)

2022. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos én vagyok a hülye, de ezt az egészet nem értem.
2022. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nincs is értelme, és felesleges szabályokat keresni az ilyen viselkedésben.

Tipikus "road rage".

2022. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem indulhatsz el piros-sárgánál. Akkor kell felkészülni, magyarul sebességbe tenni, zöldre pedig indulni.

Hogy a vezetésre pszichológiailag alkalmatlan egyéneknek ez nem tetszik, az már az ő problémájuk, el kell venni tőlük a jogosítványt egy életre, de néhány év szabadságvesztés is befigyelhetne.

2022. júl. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Zöldnél indulhatsz csak el.

Valószínűleg az volt a baja, hogy mindkét sávban lassan mentek.

Illetve nem tudjuk mi történt a videó kezdete előtt.

Persze egyik sem ok arra, hogy megállítsa a forgalmat.

2022. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mit értünk elindulás alatt. Ha ismerem a kereszteződést, akkor én már a sárga előtt sebességbe váltok a gyalogosjelzés villogása alatt és a sárgánál már eresztem a kuplungot, megtartom fogásponton. Technikailag elindultam, hiszen ekkor már mocorgok előre, de gázt csak a zöld jelzés felvillanásakor adok. Vasúti sorompónál ugyanez.
2022. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!