Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak, ha 5 éve van...

Mit csináljak, ha 5 éve van jogosítványom és 2 éve már csináltam parkolás miatti kárt, ugrott 3-at vissza a BM. Most ismét parkolási miatt fognak visszafokozni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Auto az kell a munkába jarashoz, itt busz nincs. Költöztem, ott is auto kell. Tudom,hogy a parkolassal, szűk helyen nagy gondjaim vannak. Hogy lehet egy fogyatékosságot elhagyni? Mert az vagyok és azert nem megy. Egész életemben szenvedjek és fizessek rá,mert b.f.sz vagyok ? Más területen is gondjaim vannak , de most akkor kb 60 ezer Ft értékű less a havi biztosításom 1 évig majd.. Legszívesebben felkötném magam mert ennyire nem megy semmi és nem jutok semmire ,mert ilyenekre kell pénzt kiadni, amit saját nyomorékságom miatt nem tudok normálisan megcsinálni vagy megtanulni, ebben az esetben a másik auto távolságát nem érzékeltem..
2022. jún. 17. 02:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, méghozzá régóta, hogy a szűk helyen parkolással gondjaid vannak, és ráadásul nem tudod elkerülni, akkor miért nem gyakoroltad, akár nagyon sokszor?

Ha nincs busz, ahol laksz, gyanítom, hogy nem emeletes házas lakótelep, és van telked, udvarod. Ott aztán rengetegszer gyakorolhatsz. De minden településen vannak forgalommentes részek, ahol lehet gyakorolni. Persze ennek nem most kéne nekilátni, hanem vagy négy éve túl kéne lenni sok száz gyakorláson.

Gyakorláskor megteheted, hogy akár félméterenként megállítod az autót, kiszállsz, körbejárod, hogy lásd mennyivel tér el a helyzete, adott ponttól, tárgytól való távolsága, mint ahogy te bentről érzékelted. Letehetsz pl. üres papírdobozokat, amik nem tesznek kárt az autóban, ha érinted, nekik mész.

Jelentősen emelt biztosítási díjtól nem csak jóval olcsóbban vehetsz tolatóradart, de még olyan belső visszapillantó tükörre pántolható kamerát is, ami előre felvételt is készít, és van hátsó pici kamerája is, ami hátrafelé készít felvételt és akár azt is nézheted a belső tükörre szerelt, belső tükör méretű kivetítőn. Akár úgy is láthatsz hátra, hogy el van takarva a hátsó ablak. És sötétben is „látó kamerák”.


Azt furcsállom, hogy utólag tanakodtál azon, hogy nekimentél-e másik autónak, és nem mindjárt ott, a helyszínen nézted meg, mikor esélyesnek érezted.


Az írásod kuszasága alapján úgy érzékelem, hogy bizonytalankodó, kapkodó ember vagy. („itt busz nincs. Költöztem, ott is auto kell.”. A parkolás szempontjából mindegy hol laksz, de az itt és az ott az két különböző lakhely? „Utólag gondolkodtam munkába menet,hogy vajon nekimentem-e. Alig várom, hogy hazaérjek és végre világos is legyen ,hogy lássak. Enyémen vannak nyomok”…„sehol semmi hibát nem látok. Sajátomon sem és a fehéren sem.”. Munkába menet gondolkodtál, és közben alig vártad, hogy hazaérj? Hova tűntek a nyomok az autódról, ha később semmit sem láttál? 4:26-kor alig várod a hazaérést, 6:49-kor megállapítod, hogy semmi sem látható sem a te autódon, sem a fehéren. Milyen fehéren? Amit a parkolóban vagy meghúztál, vagy nem? Ezt otthon láttad? Biztos nem ilyen kuszaság, volt ami történt, csak a kapkodásod miatt így írtad.)


A bonus-malus nem stimmel.

Egy biztosítási éven belül okozott káronként 2 fokozatot sorolnak vissza. Tehát, 3 fokozatot, nem. Egy biztosítási éven belüli 1 károkozás esetén 2 fokozatot, 2 károkozás esetén 4 fokozatot, 3 károkozás esetén 6 fokozatot esel vissza. 1 károkozás miatt 3-at sehogy, 2 károkozás esetén is csak egyetlen esetben: ha M01-ben voltál, mert nem tudsz 4, hanem csak 3 fokozatot visszaesni, ugyanis az M04-től nincs alacsonyabb fokozat. De 5 éve csak úgy lehettél M01-ben, ha már volt előtte is károkozásod. Ugyanis a biztosítás A00-ból indul, és károkozás nélküli biztosítási évenként 1-1 fokozattal feljebb kerülsz: B01-be, B02-be stb; a felső határ a B10. Ha megelőzően legutóbb 5 éve volt károkozásod, akkor most 2 fokozattal feljebb kell lenned, mint ahol a károkozás előtt voltál. (2 fokozatot visszaestél, 2 károkozás nélküli év alatt visszakerültél oda, ahonnan visszaestél, és újabb 2 év alatt 2 fokozatot feljebb léptél.)

Elképesztőnek, hihetetlennek tartok havi 60 ezer Ft-os, azaz, évi 720 ezer forintos biztosítást, személyautóra. Azt pedig végképp lehetetlennek tartom, hogy ne lenne sokkal olcsóbb. Bármennyi kárt okozol, bármilyen összegben, biztosítási év közben nem emelhetnek díjat. Az új biztosítási évre igen, de a biztosítónak legalább 50 nappal az évforduló előtt írásban közölnie kell a következő biztosítási évre ajánlott díjat. Még ha nem emelnek díjat, akkor is érdemes díjkalkulátort használni, mert lehet, hogy van számottevően alacsonyabb díjat ajánló biztosító. Ha meg jót drágítanak, akkor pláne érdemes szétnézni. Lehetetlen, hogy ne legyen havi 60 ezer Ft-os díjnál sokkal olcsóbb. A biztosítódnál felmondod a szerződést az évfordulóra; indoklás nem kell, annyi, hogy a felmondást legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt meg kell kapniuk. És az évfordulóig, az évforduló napjától kezdődően, szerződést kötsz a kinézett jóval olcsóbb biztosítóval.

2022. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az régi nyom volt és retek. Eső volt.
2022. jún. 18. 00:14
 13/13 A kérdező kommentje:
Külföldön ilyen sok a biztosítás, dr ajánlottak egy másikat, ami olcsóbb sokkal. Váltok, amint lehet.
2022. jún. 18. 02:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!