Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináljak, ha 5 éve van...

Mit csináljak, ha 5 éve van jogosítványom és 2 éve már csináltam parkolás miatti kárt, ugrott 3-at vissza a BM. Most ismét parkolási miatt fognak visszafokozni. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Auto az kell a munkába jarashoz, itt busz nincs. Költöztem, ott is auto kell. Tudom,hogy a parkolassal, szűk helyen nagy gondjaim vannak. Hogy lehet egy fogyatékosságot elhagyni? Mert az vagyok és azert nem megy. Egész életemben szenvedjek és fizessek rá,mert b.f.sz vagyok ? Más területen is gondjaim vannak , de most akkor kb 60 ezer Ft értékű less a havi biztosításom 1 évig majd.. Legszívesebben felkötném magam mert ennyire nem megy semmi és nem jutok semmire ,mert ilyenekre kell pénzt kiadni, amit saját nyomorékságom miatt nem tudok normálisan megcsinálni vagy megtanulni, ebben az esetben a másik auto távolságát nem érzékeltem..
2022. jún. 17. 02:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A kár mértékétől függően lehet opció annak kifizetése a biztosító bevonása nélkül, akkor nem emelkedik a biztosítási díj összege.

Az egyértelmű, ha kárt okoztál, azt valakinek ki kell fizetni, eldöntheted, hogy melyik verzió éri meg jobban neked.

Mellesleg, ha tudod, hogy problémás a parkolásod, miért akarsz szűk helyre bepréselődni? Nem volt jobb lehetőség? Vannak esetek, amikor nincs, örülhetünk, ha egyáltalán van parkolóhely.

Az se mindegy milyen autó, a méret, felépítés sokat számít, de ma már utólag is lehet parkolóradart, kamerát beépíteni, viszont a figyelés továbbra is a vezető feladata, a legrutinosabb vezető is odakoccanhat, ha nem figyel.

2022. jún. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kiálláskor történt.
2022. jún. 17. 04:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Utólag gondolkodtam munkába menet,hogy vajon nekimentem-e. Alig várom, hogy hazaérjek és végre világos is legyen ,hogy lássak. Enyémen vannak nyomok , de sötétben lótúrót se látni. Főleg eső is volt.
2022. jún. 17. 04:26
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Iratkozz be autós iskolába, és vegyél pótórákat, ahol csak a parkolást gyakorlod. Elmondod mivel van problémád, mit szeretnél gyakorolni, és ennyi. Ha még utána sem fog menni, akkor kerüld a szűk helyeket, és inkább sétálj többet egy biztosabb helyről. Ha még így is nekimész valakinek, akkor fontold meg, hogy abbahagyod a vezetést. Ne más szenvedjen miattad állandóan, mert te nem tudsz parkolni.
2022. jún. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerintem csak pánik volt ,mert sehol semmi hibát nem látok. Sajátomon sem és a fehéren sem.
2022. jún. 17. 06:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolj, hogy legyen rutinod.

Addíg pedig csak olyan helyre parkolj, ahol biztonságosan tudod elvégezni.

2022. jún. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs olyan hely. Párhuzamos parkolási lehetőség van. Így is a környékre, hogy ne kelljen jegyet venni, éves díjat fizetek és ki kellett raknom egy jelzést is az ablakra. Ha a bolt előtt állok meg, lezárják, aztán se ki,se be. Direkt azért, hogy senki ne álljon be oda.
2022. jún. 17. 07:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Parkolóradar. Utólag is beépíthető. Nincs ingyen, de ha állandóan esik a bónuszod, simán megéri…
2022. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 MGéza ***** válasza:
100%

Párhuzamos parkolásnál magadnak osztod be a távolságot. Úgy állj meg az előtted lévőhöz képest, hogy bő egy motorháztetőnnyi hely maradjon. Ha ettől szorosabban állsz, akkor csak óvatos "S" (kicsit padka felé rükverc, picit út felé előre) technikával tudsz csak kiállni, ami gyakran több év rutinjával is gondot okoz.

Jó tanács: Soha ne állj be üres helyre úgy hogy előtted és mögötted is legyen egy szabad hely, leginkább az előtted parkolóhoz igazodj.

2022. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni kell, keresel egy elhagyatott helyet.

Jó egy tesco parkoló is és mehet a tréning.

Mindenki úgy tudja ezt elsajátitani hogy gyakorol.

Ha más nincs viszel 4 valamilyen tárgyat és lerakod.

2022. jún. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!