Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a fajta "Nem érdekel,...

Ez a fajta "Nem érdekel, csinálja" mentalitás, jobbá tesz egy sofőrt?

Figyelt kérdés

Egy barátom szokott hozni vinni kocsival. (nekem most lesz még meg a kresszem) És egy ideje figyelem, hogy sokszor befurakodnak elé, nem adnak elsőbbséget, stb. Ő meg full nyugiban van. Hallgatja a zenét, mosolyog rajta. Ma megkérdeztem tőle, hogy nem zavarja-e? Amire azt mondta, hogy ez kicsit olyan mint az élet. Van egy probléma, azt meg kell oldani. Ha más nem akkor nekem kell megoldanom. Ha elkezdek kattogni, örjöngeni, attól nem leszek se boldog, se előrébb, a probléma meg fent áll. Ha pedig valaki f.Sz akkor csinálja, de ne előttem. Ha meg be akar furakodni, akkor befog, ha nem elém, akkor az előttem lévő elé. És más oldotta meg a problémát.

Ha valaki élvezi a vezetést, akkor tényleg nem érdekli az ilyen "kis apróság" ? Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire szerettek vezetni, és miért vezettek?


2022. jún. 13. 19:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is ilyen vagyok, rengetegszer vágtak már be elém és törtek is majdnem össze, sehol nem anyáztam, még csak nem is dudáltam. A baleset kivédésére koncentráltam.
2022. jún. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Néhány kirívó veszélyes esetet eltekintve én is leszarom.

Sokszor lemondok az elsőbbségemről, haladjon mindenki, nem teszek keresztbe a motorosoknak, bicikliseknek sem, elfogyó sávból, vagy lassú forgalomban mindig beengedek 1 kocsit magam elé.

Aztán van amikor csak a defenzív vezetésemen múlik, hogy nem lesz baleset, akkor nyilván dudálok és anyázok. Meg aki a kanyarodósávon akarja végigelőzni a sort, az azért nem szokott visszaférni elém.

2022. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
én ilyenkor mindig anyázok, dudálok meg mutogatok, ha nem adjuk ki magunkból az a legrosszabb.
2022. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jól csinálja a barátod, tényleg több ilyen sofőr kellene. Nálam teljesen kedv függő, 90%-ban egyébként én is ilyen vagyok, megadom az elsőbbséget, nem szemétkedek feleslegesen másokkal és nyugodt vagyok. Engem általában az hoz ki a sodromból, mikor más blfaszkodik, vagy direkt szivat (pl. áruházi parkolóban keresem a helyet, egy sáv van, kikerülni se tud a mögöttem jövő, de jön mögöttem a fenekembe tapadva, ezzel ugye megakadályozza, hogy én normálisan le tudjak állni és parkolni valahol, viszont ő, aki mögött nem jönnek sem áll meg sehol…na ilyenkor azért előfordul, hogy elkezdek puffogni, hogy mekkora gyökér a másik, vagy mikor a múltkor kielőzött egy autó, mert lassítottam, hogy betartsam a sebességhatárt, áthajtott padlógázzal a zebrán, ahol éppen majdnem lelépni készült egy gyalogos, majd mivel pirosra váltott a villamosforgalmat jelző lámpa nyomott egy olyan satuféket, hogy füstölt a gumi (mindez: előzés, elsőbbség nem megadása majd satufék 40 m-en belül)…ilyeneken azért nehezen tudok túllépni egy “hülye fsz” megjegyzés nélkül.)
2022. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
Én hirtelen elszoktam átkozni, de csak pár szóval és tovább hallgatom a zenét és nyugodt vagyok. Nem szoktam visitani ilyen szélhámos embereken, úgy sem lehet őket megjavitani, majd az élet megoldja nekik és jobb ha minnél hamarabb tovább hajt.
2022. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!