Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a fajta "Nem érdekel,...

Ez a fajta "Nem érdekel, csinálja" mentalitás, jobbá tesz egy sofőrt?

Figyelt kérdés

Egy barátom szokott hozni vinni kocsival. (nekem most lesz még meg a kresszem) És egy ideje figyelem, hogy sokszor befurakodnak elé, nem adnak elsőbbséget, stb. Ő meg full nyugiban van. Hallgatja a zenét, mosolyog rajta. Ma megkérdeztem tőle, hogy nem zavarja-e? Amire azt mondta, hogy ez kicsit olyan mint az élet. Van egy probléma, azt meg kell oldani. Ha más nem akkor nekem kell megoldanom. Ha elkezdek kattogni, örjöngeni, attól nem leszek se boldog, se előrébb, a probléma meg fent áll. Ha pedig valaki f.Sz akkor csinálja, de ne előttem. Ha meg be akar furakodni, akkor befog, ha nem elém, akkor az előttem lévő elé. És más oldotta meg a problémát.

Ha valaki élvezi a vezetést, akkor tényleg nem érdekli az ilyen "kis apróság" ? Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire szerettek vezetni, és miért vezettek?


2022. jún. 13. 19:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Szerintem jó, hogy ezeket nyugodtan kezeli. Utasként sem jó hallgattni, ha valaki anyázik a többiek miatt, de a road rage kifejezetten veszélyes is, szoktak belőle rendesen balesetek lenni.
2022. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Lehet dühöngeni, veszekedni, de minek? Én úgy vagyok vele, hogy ma én engedlek magam elé, én rántom félre a kormányt, holnap talán te. Hidd el, te is sokat fogsz hibázni. Ha sokat vezetsz, akkor a sok kilométer sok hibával jár, ha keveset vezetsz, akkor a rutintalanság miatt fogsz hibázni. Ilyenkor a másik általában kihúz a csávából (ő sem akar ütközni). Neked lesz jobb, ha az egészet lazán, játéknak veszed.
2022. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
97%
Igazán nagy probléma abból szokott lenni, amikor két mindentudó találkozik. Ha legalább egy normális van egy adott szituban, az már nagy mértékben csökkenti a probléma esélyét. Szimpatikus az ismerősöd hozzáállása.
2022. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Ez a normális, de Magyarországon sajnos ritka. Most ha ilyenkor anyázok meg felhúzom magam az kinek lesz jobb?
2022. jún. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
És mennyire rohadtul igaza van a barátodnak! Ez a helyes hozzáállás. Jó olvasni, hogy vannak még ilyen sofőrök az utakon.
2022. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak az utakon nagyon jó ez a hozzáállás, hanem alapvetően az egész életben. Nem azt mondom, hogy el kell tűrni, hogy átgázoljon rajtad mindenki, de a világon semmi haszna nincs mindenen felhúzni magad, bosszankodni meg bosszút állni. Nem baj ha az ember kicsit beleszarós.
2022. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igaza van, tudni kell nagyvonalúnak lenni.
2022. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen. Csak azt nem tudom ezt a fajta "higgadságot" hogy lehet elsajátítani, mert ez inkább fejben dől el szerintem. Én szerintem bennem ez nincs meg , vagy nem ilyen szinten. Meg egy ilyen lazaság van benne, de mégis szabálykövető. Vagyis nem teljesen. Amikor elkeztem tanulni a KRESZ azt mondta "A KRESZ olyan mintha egy jó csak mellet finganod kell. Addig tartod amíg lehet... És a kérdésben szereplő tulajdonság tényleg fontos, de ehhez változnom is kell. Nem az a típus vagyok aki a dugóban ülve akörúton, 20 éves autóban, full hangerő énekli a" Don't worry, we happy" című számot....
2022. jún. 13. 22:38
 9/15 A kérdező kommentje:
*be
2022. jún. 13. 22:39
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, fejben dől el. Önfejlesztéssel érdemes foglalkozni
2022. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!