Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek hogy jobb legyen?

Mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én sztorim az hogy már egy éve csinálom a jogosítványt, tavaly februárban kezdtem, azóta egyszer oktatót váltottam mert az akkori szörnyű volt, a mostani oktatom nagyon laza, 32 óránál tartok, van amikor jobban megy van amikor viszont egyeltalán nem. Most kihagytam 2 hetet és tegnap voltam újra, még sose ment ennyire rosszul, az oktató nagyon kiakadt rám, azt mondta maga a jogsira se lát esélyt unblock,és nincs ehhez türelme, sajnos az a tipus vagyok aki ezeket magára veszi, elveszti egy kicsit a motivációt, és lehuzza az önbecsülésemet, pénteken megyek újra és nagyon stresszes vagyok

De már annyi időm és pénzem benne van, tanácstalan vagyok😔


2022. jún. 8. 11:38
 1/8 krwkco ***** válasza:
69%
Mi az, ami időnként rosszul megy?
2022. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor keress új oktatót.
2022. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokminden, nem váltok, nem tudom a megfordulásokat, a parkolást pl még nem is vettük, kormányzás, viszont vannak napok amikor ezek is mennek

Hogyha már rosszul kezdem a vezetést, vagy pl az oktatónak van egy pár rossz beszólása akkor az rátesz az egész további vezetésre, befeszülök és nem tudom irányítani a kocsit

2022. jún. 8. 11:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez már a második, és már a 32 óra, ha váltanék az megint egy új kocsi amivel teljesen meg kell ismerkednem, legjobb lenne már ezen vizsgázni, plusz nem hiszem hogy találnék jobb oktatót a városba
2022. jún. 8. 11:53
 5/8 krwkco ***** válasza:
77%

Nem csak az oktatón múlik. Egy idő múlva, amikor az oktató már mindent elmondott, amit tudott, a tanulónak érdemes "átvenni az irányítást" a tananyag felett. Erre nagyon jó pillanat, amikor az oktató feladja a harcot.

Egy időre el kell érni vele azt a ki nem mondott kompromisszumot, hogy az oktató már csak biztonsági emberként jelen legyen és a tanuló azt gyakorolja, amit a saját érzései alapján szükségesnek lát.

Lehet, hogy egy bizonyos területen vannak a tanulónak hiányosságai, amire hangsúlyt kellene fektetni. De az oktató a teljes, komplex közelekdést erőlteti és ezáltal a tanuló csak a sikertelenséget gyakorolja. Pedig, ha a lenaradt területet felemelné a szükséges készség-szintre, akkor a komplex közlekedés is jobban menne.

2022. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 10 deka farhát ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a lényeg, de az nem unblock, hanem "en bloc". Latin eredetű kifejezés.
2022. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az oktatóváltás biztos nem old meg semmit. Semmi kétségem afelől, hogy vannak undorító oktatók, de olyan rohadt sok tanulótól hallom, hogy "jaj szar az oktató, váltani kellene" vagy vált is, hogy kizártnak tartom, hogy tényleg minden esetben az oktató lenne a hibás. Biztos van olyan is, persze, de túl sokan fognak mindig mindent rögtön az oktatóra ahelyett, hogy magukba néznének és meglátnák a saját hibájukat. Itt a kérdező, még ha váltott is már egyszer oktatót, nyilvánvalóan érti, hogy vele van a baj és nem úgy tűnik, hogy az oktatót hibáztatná és ez így helyes.


Kérdező, saját magadat kell annyira ismerned, hogy tudd, hogy téged mi nyugtat meg. Mindenki más, mindenkinek más működik. Én pl. sosem vettem magamra a szóbeli dolgokat, számomra a "szavaknak is van súlya" dolog nem létezik. Viszont volt 1-2 hiányosságom, ami nehezen rögzült bennem és tényleg az segített, hogy magamba fordultam. Néha az ember félvállról vesz dolgokat és észre sem veszi, hogy így tesz. És amíg így tesz, addig nem is fog rögzülni semmi. Le kell ülni, kicsit elgondolkodni, magadba nézni és szembesíteni magadat a tényekkel. Én is így tettem, rögzült tudatalatt és meg is oldódott a problémám, következő alkalomtól minden rendben ment, oktató meg is jegyezte, hogy egyik napról a másikra nyilvánvalóan megváltoztam.


Ez működött nekem. Neked nem biztos, hogy fog, ezért kell egy kis önismeret.

2022. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező 30 órával vizsgára menni, sőt, általában kb. 45 kell hogy normálisan menjen a dolog. Nem kell ráizgulni, ott csak a biztonságos közlekedést tanulod meg, tökéletesíteni majd magadtól kell. Menj gyakrabban, úgy nem jössz ki a gyakorlatból két óra között.
2022. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!