Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted nem kevés az az...

Szerinted nem kevés az az oktatás, ami a jogsihoz kell?

Figyelt kérdés
Simán be lehet tanulni a táblákat, mi hol van, hol az emelkedős indulás, hol hogyan parkolunk. Mindig ugyanott mentünk. De úgy érzem, ez nem igazi tudás.

2022. ápr. 17. 20:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
#10 Ha nem jött volna le én a parkolásról írtam, mert akkor még külön volt a rutinvizsga. Meg is lehet nézni, hogy eggyesek hogy parkolnak, full ferdén, vagy 2 helyet elfoglalva.
2022. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

11

De, arról írtam. Aki ferdén parkol le, nem érzi a seggén keresztül az autója helyzetét. Ez az érzés többnyire 15-20 ezer kilométer levezetése után jelentkezik. Érzékenyebbeknél lehetséges rövidebb táv után.

2022. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A parkolás pont nem gond, mert lehet korrigálni, ha először ferdén áll be vki.
2022. ápr. 18. 12:39
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez nemigazán fenék kell, hanem tudni kell irányítani az autót, hogy mikor két kocsi közé áll be, akkor mit kell figyelni, mennyire tekerje a tanuló a kormányt ilyesmit kellene megtanítani. De aki full ferdén áll be egy 90°-os parkolóba, azt nem tanította meg az oktatója erre. Aztán ebből vannak a parkolási sérülések. Az én autóm sárvédőjébe 2x is belementek a parkolóban.
2022. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

Hm. Másoknak egy parkolóból kiállás is gond:

https://www.youtube.com/watch?v=GLdOR_nW_xA

2022. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

14

Egyetlen tanulóvezető se érzi manőverek közben autója helyzetét, csak tájékozódási pontok segítenek neki a végrehajtásban. Sok friss jogsis még tolatókamerával is többször korrigál.

2022. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

15

Á, ez nem olyan rossz. 4 perc alatt sikerült neki, és senki nem halt meg. :)

Kérdező: jól írják, a gk-vezetői oktatás csak alapokat ad, innen lehet elkezdeni önállóan gyakorolni.

Ez amúgy más helyeken is így van, pl. egy akármilyen szakma tanulóját is több év alatt csak alapokra tanítják az iskolákban. Sőt, még egy végzős orvost is úgy kizavarnak a világba gyógyítani, vagy éppen embereket összevagdosni, hogy csak alapokra tanították. A gyakorlatot nekik is "menet közben" kell megtanulniuk.

2022. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%

"Aki ferdén parkol le, nem érzi a seggén keresztül az autója helyzetét."


Hát te egy igazi seggfej vagy ha a seggeden keresztül kommunikálsz :D

2022. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk pont a parkolás az a dolog, amit nem érzésből kell csinálni a seggeden keresztül, hanem teljesen jól megtanulható tájékozódási pontok alapján.
2022. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%
Azt is tegyük hozzá, a linkelt videóban is pont egy "érzem az autót" sofőr ül, mert tulajdonképpen tökéletesen érzi hol az autó eleje hátulja. Csak az előre tervezés meg logikus gondolkodás nem megy neki.
2022. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!