Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted nem kevés az az...

Szerinted nem kevés az az oktatás, ami a jogsihoz kell?

Figyelt kérdés
Simán be lehet tanulni a táblákat, mi hol van, hol az emelkedős indulás, hol hogyan parkolunk. Mindig ugyanott mentünk. De úgy érzem, ez nem igazi tudás.

2022. ápr. 17. 20:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Máshol is van emelkedő. Ugyan úgy kell ott is elindulni mint annál ahol mindig jártok. A parkolási metodika se változik meg a földrajzi hellyel.

Tehát: mi miatt nem érzed igazi tudásnak?

2022. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
A megszerzett jogosítvánnyal csak jogot kapsz arra, hogy legálisan megtanulj vezetni.
2022. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ahogy a 2. mondja. De ezek megszokott útvonalak, rutinból megy. A csúcsforgalom nem zavart annyira, mikor mellettem ült az oktató, mint egy kihalt utca amit még nem ismerek.
2022. ápr. 17. 20:58
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem, így is drága. A jogsi csak annyit jelent, hogy biztonságosan kimehetsz a forgalomba egyedül megtanulni vezetni. Azt még nem nevezném tudásnak, amikor átmész a vizsgán. Természetesen lehet még venni órákat a jogsi megszerzése után is, ha olyan gazdag vagy és úgy érzed hogy kell.
2022. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tanítják meg a tanulókat vezetni, csak betanítják a vizsgafeledatokat. Pl mikor én tanultam vezetni, akkor sem próbálták a tanulót rendesen megtanítani, hogy érezze az autót, hanem hogy mikor melletted van az oszlop, akkor tekerd koppig a kormányt. De a Tesco parkolóban nem lesz oszlop.

De ugyanez a városi vezetés is. Van 2-3 útvonal és azt betanítják. Itt csak darabra megy az oktatás, futószallagon. Nomrális taudáshoz sok embernek jóal több vezetési órásra volna szükség. Szerintem mindenkinek van olyan ismerőse, akinek van jogsija, de nem mert vagy tud vezetni.

2022. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az én oktatóm nagyon jó volt, azért kevés az az óraszám és hát a városban keringtünk csak, ritkán városon kívül.
2022. ápr. 18. 08:12
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kevés. Az a baj, hogy ennyi időbe tényleg csak a minimális alapok férnek bele mellette sajnos sok esetben a lehúzásra megy a történet.


Mondjuk én ilyen szempontból köszönetet mondok az oktatómnak, hogy alapvetően a "betanítás" mellett elmagyarázott olyan dolgokat, amik a mindennapi vezetés során hasznosnak bizonyultak.

2022. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem alapvetően a KRESZ ismereteket már általános iskolában kötelezővé tenném, akár autós szinten is. Mióta autót vezetek, úgy gyalogosként is joban "értem" a közlekedést.


Illetve a vezetésnél vissza kellene hozni a rutinpályát. Megtanítani az autó alapvető kezelését, ezt akár a jogosítványtól függetlenül is. Hogy ne azzal menjen el 30 óra, hogy tanul valaki váltani, meg próbál csúcsidőben parkolót találni.

2022. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Másrészt ott nehéz a dolog, hogy így is kell az embernek sok ezer levezetett km és 1-2 év mire kellő rutint szerez. Én sokat vezettem, direkt mentem távolabbi, ismeretlen helyekre, és így is kellett 1-2 év mire találkoztam úgymond a legtöbb lehetséges szituációval. Aztán most sok év után is tud meglepetés érni.
2022. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

"mikor én tanultam vezetni, akkor sem próbálták a tanulót rendesen megtanítani, hogy érezze az autót"


Érezni az autót, az 15-20 ezer kilométer levezetése után kezdődik. Ha majd a fenekeden keresztül érzed az autód helyzetét bármerre forgatva a kormánykereket, na akkor érkezel az "érzem az autóm" állapotához.

2022. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!