Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy vegyem rá magam a vezetésre?

Hogy vegyem rá magam a vezetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár éve van jogsim, de mivel kocsim nem volt, másét nem szívesen vezettem, ezért csak mostantól vezetek. Nagyon szeretek vezetni. Általában városon belül szoktam (merek) még csak. Viszokt jó lenne már melobe is azzal járnom. Pláne, hogy 1 órát többet aludhatnék.


Ha rá vagyok kényszerülve elvezetek messzebbre is (pl szerelőhöz kell vinni a kocsit, az elég messze van, vagy nagyszülőkhöz a szomszéd faluba ha apa iszik)



Szóval, ha beülök a kocsiba semmi bajom. Sosem láttok tőlem hirtelen fékezést, kormány mozdulatot. Nem momdom, hogy a jeges úton nem megyek akár 30-al is, de általánosságban nem akadályozom a forgalmat, próbálom felvenni a morált. Sosem előzgetek össze-vissza ha nem látom be az utat.


Magyarul, a hozzátartozóimat biztonságban érzem magam mellett. Ha nem így lenne, nem vinném sehova őket.


Viszont nem tudom rávenni magam arra, hogy elinduljak a munkahelyemre. Ami kb. 50km innen.


Igazából mindez az egész, ahogy rájöttem egy gyerekkori trauma miatt van. Kiskoromban egyszer eltévedtem, pedig anya nagyon figyelt rám. Na mindegy aza lényeg, hogy azóta borzalmas a helyismeretem, és félek, hogy eltévedek valahol. Bár tudom, hogy melóba menet nem tévednék el (gyakorlatilag főútvonalon megyek végig) mégis félek. Félek, hogy elnézem a kereszteződést, hogy bent már a munkahelyemen nem találok majd parkolót, és ott fogok össze-vissza menni.



Kérlek ne írjátok, hogy adjam a jogsim vissza mert mint írtam a már megtanult utvonalakkal nincs semmi baj sem, nem azz van a baj, hogy "nem tudok vezetni".


Aki volt hasonló szituban, hogyan kezelte?


Amire én gondoltam megoldás; minden nap elmegyek vezetni, és mindig kicsit beljebb megyek. Már csak kérdés, hogy hol fordulok majd meg, hiszen mint írtam főútvonal.


2022. ápr. 7. 07:51
 1/5 A kérdező kommentje:
*tájékozódóképességem
2022. ápr. 7. 07:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen fogod magad és elvezetel melóba meg vissza. Egyszer erőt veszel magadon. Aztán mikor ezen az elsőn túl leszel rájössz majd, kár volt ez a rengeteg szorongás és stresszelés. Szal ez a stressz csakis akkor fog eltűnni vagy jelentősen enyhülni amint ezen túl vagy. Azzal hogy 50km helyett vezetsz 25 öt majd 30 at stb azzal csak odázod a dolgot. Vágj bele! Nem kell kapkodni, nyugisan elgurulsz azt annyi. Hidd el ez az egyetlen mód. Indulj korábban hogy kényelmesen megtedd az utat, ha gondolod megállsz egyszer egyet nyújtózni...de ne stresszelj ezen sokat.
2022. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, abban igazad van, hogy csak odázom a dolgot, hiszen a szerelő is 40 km-re volt, és oda is elvezettem, probléma nélkül. Gyakorlatilag alig 10 km-re voltam a munkahelyemtől. Nagyon köszönöm, amúgyis muszáj leszek átállni a kocsira, szóval erőt KELL vennem magamon.
2022. ápr. 7. 08:53
 4/5 Fulár ***** válasza:
100%
Ahogy az előző hosszâszoló is írta.Ezt egyféleképpen lehet csinâlni!Fogod magad és csinâlod!Majd amikor mâr benne vagy a sűrűjében akkor râjössz,hogy kár volt aggódni a semmin!
2022. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak csináld, ne gondolj bele. Gyakorlással minden egyre jobban fog menni. Fokozatosan ezt is bevállalod, aztán azt is és azt veszed észre hogy egy 300km-es út meg sem kottyan.
2022. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!