Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vannak még rendes autó vezetők...

Vannak még rendes autó vezetők is?

Figyelt kérdés

Ma láttam a Váci út mellett egy nőt árokba borulni, kicsuszott az autó kereke. Utana kiszallt, nem lett baja, legalábbis nem tűnt úgy, az autó viszont az árokba maradt. Én megalltam, és megkerdeztem tudok e segíteni, de én sw tudtam volna kiszedni, mondta hogy felhivja a barátját, ő talán kitudja ha nem akkor hív egy autó mentőt. 1 orat ott voltam vele, mire megerkezett a barátja, és addig senkinek nem jutott eszébe megallni, megkerdezni minden rendben van e.

Léteznek még olyanok akiket érdekel mással mivan? Nektek hogy esne ilyen helyzetben ez?


Vegul a barátja kiszedte a kocsit.



2022. ápr. 4. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy megálltál megkérdezni, hogy minden rendben van-e ok, esetleg megkérdezed, hogy elviheted e valameddig (de csak arra, amerre amúgy is mész), ezzel megtetted amit kell. Ha meg látom, hogy egy kicsúszott autó mellett ott dumcsiznak ketten én se állok meg.
2022. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, de szerintem téged is leginkább az sarkallt a megállásra, hogy közvetlen előtted történt a baleset, ergó tudtad, hogy senkinek nem volt még lehetősége segíteni.

Gondolj bele, ha az alatt az 1 óra alatt, amíg ott voltál vele, mindenki úgy viselkedik, ahogy szerinted egy rendes autóvezetőnek kéne: mindenki szépen lelassít, leáll, kiszáll, megkérdezik tőletek hatezredjére is, hogy minden rendben van-e, stb. stb. Életszerű? Aligha.

Nyilván más a helyzet, ha láthatóan jelzel másoknak, hogy álljanak meg, mert további segítségre van szükségetek. Vagy az is más, ha egy kihalt úton vezetve találkozol árokba borult autóval, nyilván megállsz (de ugye a Váci út, az a legutolsó az országban, amire a kihalt szót használnám).

Szóval attól senki sem lesz rossz ember, hogy szükségtelennek ítéli a megállást, mert úgy látja, már megvan a kellő segítség.

2022. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Így ahogy előttem mondják. Miért állnék meg én is, mikor te már megálltál és nyilvánvalóan nincs baj? Nincs rám szükség. Ha látom, hogy valami okból szükség van rám, akkor megállok. Például én vagyok az első a helyszínen, vagy például te már ott állsz, de azt látom, hogy nagy a baj, sok a tennivaló és egyedül kevés vagy hozzá, például nem tudsz egyszerre tüzet oltani, vérzést elállítani és mentővel telefonálni, ekkor nyilván szükség van rám, megállok. De ha azt látom, hogy az autó az árokban, a sofőrnek pedig semmi baja és valaki már foglalkozik is vele, akkor én oda felesleges vagyok.
2022. ápr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rendes vagyok, mert már többször megálltam az út szélén álló vagy sétálgatő nőnek.
2022. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Velem már kétszer előfordult, hogy egy erdős részen megálltam pisilni és már majdnem hozzá kezdtem az előkészületekhez, amikor kétszer is megálltak hogy mi a baj az autóval vagy valami. 👅

Azok helyi emberek lehettek, mert egy közeli tanyára ment az egyik a másik meg valami munkás lehetett utánfutóval.

Szép dolog hogy megkérdezik hogy mi a baj, de azért van aki túlzásba viszi és azt tapasztalom hogy az emberek főleg azért is állnak meg, megkérdezni hogy nem-e kell segitség, mert pusztán csak a kiváncsiság vezérli őket, tisztelet a kivételnek. 👅 😂


26N

2022. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A héten pont a házunk előtt történt személyi sérüléses baleset. Elég sokan megálltak mindaddig, amíg nem alakult ki csoportosulás - utána nyilván már úgy voltak vele, hogy nem tudnak mit hozzátenni.


De szintén a héten gyalog voltam, a vasútállomáson feküdt valaki a földön - ha tucatnyian nem jöttek oda minimum erdeklődni , hogy mit tehetnek, akkor senki sem.


Igaz külvárosban éjszaka jártam úgy, hogy 10-ből 1 autó állt csak meg, mikor buszra varva megtaláltak ketten: egyikük fejsérült volt, neki kellett volna kötszer. Szóval a sötét éjszakában egy alig megvilágított utca szélén integet három kapucnis férfi, ugye sèrült jármű sehol (verekedés eredménye volt a sérülés)... hát ott aztán várhattuk a segítséget.

2022. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!