Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt baj, ha megálok a STOP...

Mièrt baj, ha megálok a STOP táblánál?

Figyelt kérdés
A KRESZ egyèrtelműen gogalmaz. Ha megállok, akkor folyton ledudálnak. Hozzáteszem, nagyon zavar engem is, hogy 0 ra kell megállni, de jobban zavar, a duda szó. Mit tegyek, hogy ne dudáljanak le?
2022. márc. 15. 19:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
#8 Csak az a gond, hogy ahova a vonalat teszik, onnan az útkereszteződést nemigazán lehet belátni, rosszabb esetben még magas gaz is van, ezért állok meg én ott ahol rendesen el tudok nézni mindkét irányba.
2022. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Biztos sokáig állsz az a baj.
2022. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11:

Azért is van a stop tábla, hogy ne lendületből majd satufékkel rongyolj be odáig, amikor már látsz, ezzel veszélyeztetve a keresztező forgalmat, illetve sértve a bizalmi elvet, hiszen a mozgásod alapján azg gondolhatják, nem fogsz megállni.


Megállsz a vonalnál, éa onnan lassan, óvatosan araszolsz előre, ahol már belátod. Ez a szabály.

2022. márc. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Azért is van a stop tábla, hogy ne lendületből majd satufékkel rongyolj be odáig"


Már bocs, de ez milyen hülye feltételezés már, hogy nem tudok megállni az útkeresztezőség szélénél csak satufékkel? Eleve látom, hogy ott a Stop tábla, tehát ennek megfelelően lassítok, mert tudom, hogy meg kell állnom. Mert te egy piros lámpához közeledve, az utolsó pillanatban nyomsz egy satut?

2022. márc. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14:

Mivel sok ilyet látok, joggal feltételezem.


De nem is ez a lényeg, mert ha úgy célzod be, hogy addigra megállj, ahol már belátod, az sem ugyanaz, mint ha a vonaltól araszolsz.

2022. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!