Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi ez a büntetőfékezés mizéria?

Mi ez a büntetőfékezés mizéria?

Figyelt kérdés
Mi értelme van neki és miért csinálják a sofőrök. Elnézést, ha naív vagyok.
2022. febr. 18. 07:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem új keletű dolog ez, csak egyre több autóban használnak kamerát ezért tűnik annak. Talán lesz ennek némi visszatartó ereje is.
2022. febr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 j001 válasza:
89%
Sokaknak akkora az egójuk, hogy nem bírnak vele, holott büntetőjogi kategória
2022. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

A kamerák miatt az oldalra leszorítás szaporodik mostanában.

Én a büntetőfékezőktől egyetlen előfordulás esetén is elvenném a jogsiját. Ha több kategóriája van, ha a munkájához is kell, akkor is az összestől megfosztanám és véglegesen. Nem úgy, hogy tíz év után kérheti a felülvizsgálatát.

2022. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. febr. 18. 09:31
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

A válaszok lepontozása is jól mutatja, mekkora nagy a baj.

A bűncselekményt elkövetőket kell támogatni, kussoljon a normális. Gratulálok!

Egyszerűen nincs helye emberek között annak, akik vét vagy valós sérelme miatt életveszélyt okoz szántszándékkal.

2022. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Remélem nem rám gondoltál, mert én nem pontoztam le semmit.
2022. febr. 18. 09:55
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy! És nem a százalékom miatt, az kevésbé érdekel.

De nagyon sok közlekedéssel kapcsolatos kérdésnél találkozom azzal, hogy a válaszolók a bajkeverőket tartják többre, a szabálykövetők meg életképtelen lúzerek, vagy önkéntes rendőröknek hiszik magukat stb.


Tipikus történés büntetőfékezés előtt:

Elkezded előzni a kamionsort. Senki nincs a belső sávban olyan közel, ami miatt ne tehetnéd meg. Felgyorsulsz GPS szerint is 130-135-re. Közben utolér egy gyorshajtó, aki menne 150 felett.

Jön bele a seggedbe, dudál, villog. Látja, hogy nem tudsz kimenni előle, de neki az nem számít.

Aztán amikor vagy egy lyuk, kivág jobbra, eldönget melletted, visszajön, és lesatuz.

2022. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Büntetőfékezni nem szoktam, csak búntető jelleggel féklámpát villantani annak aki a seggembe jön nagy sebességnél, de mondom én fékerőt nem teszek bele, csak villantok egyet, általában amúgy veszik is a lapot.
2022. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem csinálják igazából sokan, csak a Berkis sztori miatt lett túltolva a téma, és boldog-boldogtalan ezen csámcsog, plusz olyan oldalak, mint a Bp-i autósok közössége minden ilyen létező videót tolnak ezerrel, hogy legyen min pörögjenek az emberek, és generálják a sokezer hozzászólást és megosztást.
2022. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
9. De, elég gyakori, és városban is, nem csak pályán.
2022. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!